Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK ZA VRTEC – AVGUST 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP.  MALICA

3. 8.

Ponedeljek

Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (gluten, mleko), piščančji file na žaru, sirovi ocvrtki (gluten, jajca, mleko, SO2), paradižnikova solata, voda. Presta (gluten), slive.

4. 8.

Torek

Črni kruh (gluten), domač med, domače maslo (mleko), čaj. Sveže sadje Poletna zelenjavna juha, goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s kalčki, redek sok. Bio breskov kefir (mleko), prepečenec (gluten).

5. 8.

Sreda

Ovseni kosmiči na mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), paniran file aljaškega polaka  (gluten, ribe), rizi bizi, kumarična solata, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

6. 8.

Četrtek

Pisani kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, čaj. Zelenjavni krožnik. Fižolova juha s polnozrnatimi polžki (gluten), široki rezanci z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok. Mešano sveže sadje.

7. 8.

Petek

Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj. Sveže sadje Grahova juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, mleko, jajca, soja), mleko (mleko).
 

10. 8

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), kuhana jajčka (jajca), paradižnik, čaj Sveže sadje Goveja juha z zakuho (gluten, jajca),  peresniki v paradižnikovi omaki z bučkami (gluten, jajca), in ribanim sirom (mleko), stročji fižol v solati, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

11. 8.

Torek

Eko pšenični zdrob na mleku (gluten, mleko), cimetov posip, jaboko. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), mesna štruca (jajca, gluten), pire krompir (mleko), kumarična omaka (mleko, gluten), redek sok. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam), marelica.

12. 8.

Sreda

Rženi kruh (gluten), piščančje prsi, mlada kolerabica, čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten,), puran v čebulni omaki (gluten, mleko), mešanica žit, zelena solata, voda. Crispy kruhki, lubenica.

13. 8.

Četrtek

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), nektarina. Zelenjavni krožnik. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled v lončku (mleko, soja), redek sok. Mešano sveže sadje.

14. 8.

Petek

Bio ovseni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, mleko (mleko). Sveže sadje Špargljeva juha (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (riba), krompir v kosih, paradižnikova solata, voda. Mešani kruh (gluten), humus namaz (sezam).
 

17. 8.

Ponedeljek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), rezine svežih kumar, čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), polnozrnati polžki z bolonjsko omako (gluten), kumarična solata s krompirjem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

18. 8.

Torek

Eko prosena kaša na mleku s suhimi slivami (mleko, SO2). Sveže sadje Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, redek sok. Črna bombeta (gluten), nektarina.

19. 8.

Sreda

Bio čokoladni buhtelj (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Lubenica, polnozrnati prepečenec (gluten).

20. 8.

Četrtek

Pirin kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, paprika, čaj. Zelenjavni krožnik. Lečina juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), paradižnikova solata, redek sok. Bio jagodni jogurt (mleko).

21. 8.

Petek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), bio skutin namaz (mleko), redkvice, čaj. Sveže sadje Zelenjavna enolončnica s puranom krompirjem in svežo zelenjavo (gluten), domač rižev narastek z jabolki (mleko, jajca), 100% domači jabolčni sok. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).
         

24. 8.

Ponedeljek

Kus kus na mleku (gluten, mleko), kakav (soja), bio suhe brusnice. Sveže sadje Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji ražnjiči, ajdova kaša s porom, zelena solata, voda. 100% pomarančni sok, mlečni rogljič (mleko, gluten).

25. 8.

Torek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir (mleko), rdeča paprika, čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko), mesna lazanja (gluten, mleko, jajca), kumarična solata, redek sok. Grški jogurt (mleko).

26. 8.

Sreda

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), nektarina. Sveže sadje. Krompirjev golaž z domačo hrenovko (gluten, mleko), mešani kruh (gluten), mlečni sladoled v lončku (mleko) , voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja, sezam).

27. 8

Četrtek

Črni kruh (gluten), domač med, domače maslo (mleko), čaj. Zelenjavni krožnik Korenčkova juha (gluten), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, redek sok. Melona, Crispy kruhki.

28. 8.

Petek

Bio korenčkova bombeta (gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), file atlantskega lososa na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Zelenjavni krožnik, ovseni kruh (gluten).

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 244 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost