Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK ZA VRTEC – JULIJ 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

6. 7.

Ponedeljek

Bio pirin kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, čaj. Sveže sadje. Krompirjev golaž z domačo hrenovko (mleko, soja), polbeli kruh (gluten), sladoled v lončku (mleko, soja), ameriške borovnice, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten), nektarina.

7. 7.

Torek

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), domače maslo (mleko), cvetlični med, mleko (mleko). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), čufti v paradižnikovi omaki (gluten), polenta, zeljnata solata s čičeriko, redek sok. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

8. 7.

Sreda

Polnozrnati jabolčni zavitek  (gluten), čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji file na žaru, kus kus z mešano zelenjavo (gluten), paradižnikova solata, voda. Črni kruh (gluten),  humus (sezam).

9. 7.

Četrtek

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko), bio suhe brusnice. Zelenjavni krožnik. Poletna zelenjavna juha (gluten), file atlantskega lososa na žaru (ribe), popečen mladi krompir, parjena zelenjava na olivnem olju, redek sok. Melona, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

10. 7.

Petek

Črni kruh (gluten), domač  tunin namaz (mleko, ribe), korenje, čaj. Sveže sadje.

Cvetačna juha (gluten, mleko), polširoki pirini rezanci (gluten) s telečjimi zrezki v omaki Stroganov (mleko, gluten), zelena solata s fižolom, voda.

 

Banana.
 

13. 7.

Ponedeljek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), polnozrnati polžki z bolonjsko omako (gluten), kumarična solata, voda. Stoletno pecivo (gluten, soja, sezam), lubenica.

14. 7.

Torek

Beli kruh (gluten),  kuhana jajčka (jajca), korenje in paprika, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puranji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, paradižnikova solata, redek sok. Crispy kruhki, 100% pomarančni sok.

15. 7.

Sreda

Bio koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), file trske na žaru (ribe), rizi bizi, zeljnata solata s čičerko, voda. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), mleko (mleko).

16. 7.

Četrtek

Mešani kruh (gluten), piščančje prsi, kolerabica, bela kava (mleko, soja, gluten). Zelenjavni krožnik. Lečina krem juha (gluten, mleko), čokoladne pirine palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), melona, redek sok. Bio navadni jogurt (mleko), slive.

17. 7.

Petek

Mlečni riž (mleko), cimetov posip, rozine (SO2). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), goveji golaž iz domače govedine (gluten, SO2), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s koruzo, voda. Marelice, pisani kruh (gluten).
 

20. 7.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, rezine kumar, čaj. Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), fuži v paradižnikovi omaki z bučkami (gluten, jajca) in ribanim sirom (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Sadna skuta (mleko), nektarina.

21. 7.

Torek

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s piščancem, kumarična solata, redek sok. Lubenica, grisini (mleko, gluten).

22. 7.

Sreda

Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Bograč, gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, sladoled v lončku (mleko), voda. Mleko (mleko), prepečenec (gluten).

23. 7.

Četrtek

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), bio suhe brusnice. Zelenjavni krožnik. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, parjena brokoli in cvetača z olivnim oljem, redek sok. Mešano sveže sadje.

24. 7.

Petek

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, zeliščni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), eko polenta z maslom (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Bio koruzna bombeta (gluten), zelenjavni krožnik.
 

27. 7.

Ponedeljek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja),  tunin namaz, korenje, čaj. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), mesna lazanja (gluten, mleko jajca), paradižnikova solata s papriko, voda. Grški jogurt (mleko), ameriške borovnice.

28. 7.

Torek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam),  sir (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Boranja z mesom (gluten), pire krompir (mleko), zelena solata, čarobna skodelica (mleko, gluten), redek sok. Črna bombeta (gluten),  nektarina.

29. 7.

Sreda

Koruzni kosmiči (gluten), domač probiotični jogurt (mleko), marelice. Sveže sadje. Kumarična juha (gluten, mleko), cvetačni polpeti (gluten, mleko, jajca, soja), mešanica žit s porom (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje (SO2), Crispy kruhki.

30. 7.

Četrtek

Ajdova žemlja (gluten), kakav iz domačega mleka (mleko, soja). Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puranji trakci v korenčkovi omaki (gluten), kus kus (gluten), kumarična solata, redek sok. Mešano sveže sadje.

1. 8.

Petek

Eko prosena kaša na mleku (mleko) z jabolki in cimetom. Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), file atlantskega lososa na žaru (ribe), pečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Lubenica, koruzni vaflji.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 208 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost