Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – NOVEMBER 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – NOVEMBER 2021

 

DATUM MALICA 1.R MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  1. 11.

 

PRAZNIK

 

Torek

2. 11.

ŠS  jabolka

Črni kruh (gluten), topljeni sir (mleko, jajca) , čaj. Črni kruh (gluten), topljeni sir, (mleko, jajca), čaj. File novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).
Sreda            3. 11. Eko proseni zdrob na  mleku (mleko), kakav (sojin lecitin) , banana. Eko proseni zdrob na mleku (mleko), kakav (sojin lecitin), banana. Zeljna jota s suhim mesom, kruh (gluten), ledena tortica (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), voda. Prepečenec (gluten), mandarina.

Četrtek

4. 11.

ŠS eko mleko (mleko)

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, rezine kumar, čaj. Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, rezine kumar, čaj. Brokolijeva juha (mleko, gluten), puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, motovilec s čičeriko, voda. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Petek

5. 11.

Ovseni kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe), čaj, grozdje. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), domač sadni sok. Korenčkova juha (gluten, mleko), čevapčiči na žaru, krompirjeva solata, voda. Mešano sveže sadje
         
Ponedeljek  8. 11.

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko.

 

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), goveji trakci v omaki Stroganov (gluten), priloga iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

9. 11.

Beli kruh (gluten), domače hrenovke (soja, mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Hot dog štručka (gluten, soja), domače hrenovke (mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Obara z zelenjavo, ajdovi žganci, frutabela (gluten, mleko, soja), voda. Bio sadni kefir (mleko), grozdje.
Sreda            10. 11.

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj, mandarina.

 

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca),  čaj, mandarina. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pražen krompir, zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki,, 100% sadni sok.

Četrtek

11. 11.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj z limono. Pečena piščančja bedra, rizi bizi, dušeno rdeče zelje, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), mleko (mleko).

Petek           12. 11.

ŠS eko mleko (mleko)

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  15. 11.

ŠS eko paprika

Bio kamutov kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana mleko), čaj, hruška. Bio kamutov kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s kalčki, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

16. 11.

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko),  banana. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), domač navadni probiotični jogurt (mleko),  banana. Ocvrt file aljaškega polaka (riba, gluten), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano suho sadje (SO2), 100 % sadni sok.
Sreda            17. 11. Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Pasulj, ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        18. 11. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Sirov burek (gluten, mleko, jajca, zelena), čaj. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka z zelenjavo, sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s koruzo, voda. Bio sadni jogurt (mleko).

Petek           19. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sadni smoothie. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  22. 11.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko), jabolko.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko). Piščančji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

23. 11.

ŠS češnjev paradižnik

Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda            24. 11.

 

 

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

Boranja s svinjino (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot.

 

Črni kruh (gluten), marmelada.

Četrtek

25. 11.

ŠS kaki

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Zelenjavna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
Petek           26. 11.

Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), čaj.

 

Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), čaj. Grahova juha gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).
         

Ponedeljek

29. 11.

ŠS jabolka

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), čaj.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), domač sadni jogurt (mleko).

 

Korenčkova juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

Torek

30. 11.

Eko proseni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko proseni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Ričet (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (gluten, jajca, mleko), voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Sreda

1. 12.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj.

 

Porova juha (gluten, mleko) , domača pečenica, slan krompir v kosih, praženo kislo zelje, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko).

Četrtek

2. 12.

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), tunin namaz (ribe), korenje, čaj, hruška.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), tunin namaz (ribe), korenje, čaj.

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), motovilec s koruzo, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Petek

3. 12.

Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), čaj, mandarina.

Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), čaj, mandarina.

 

Brokolijeva juha (gluten), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 JEDILNIK ZA VRTEC – NOVEMBER 2021

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  1. 11.

 

PRAZNIK

Torek

2. 11.

Črni kruh (gluten), topljeni sir (mleko, jajca) , čaj. Sveže sadje. File novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano suho sadje (SO2).
Sreda            3. 11. Eko proseni zdrob na mleku (mleko), kakav (sojin lecitin) , banana. Sveže sadje. Zeljna jota s suhim mesom, kruh (gluten), ledena tortica (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), voda. Prepečenec (gluten), mandarina.

Četrtek

4. 11.

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, rezine kumar, čaj. Zelenjavni krožnik. Brokolijeva juha (mleko, gluten), puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, motovilec s čičeriko, voda. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Petek

5. 11.

Ovseni kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe), sadni čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten, mleko), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata, voda. Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek  8. 11. Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Sveže sadje. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), goveji trakci v omaki Stroganov (gluten), priloga iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

9. 11.

Beli kruh (gluten, soja), domače hrenovke (soja, mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Sveže sadje. Obara z zelenjavo, ajdovi žganci, frutabela (gluten, mleko, soja), voda. Bio sadni kefir (mleko), grozdje.
Sreda            10. 11. Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj, mandarina. Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pražen krompir, zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.
Četrtek        11. 11. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Pečena piščančja bedra, rizi bizi, dušeno rdeče zelje, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), mleko (mleko).

Petek           12. 11.

 

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek  15. 11. Bio kamutov kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana mleko), čaj. Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

16. 11.

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Ocvrt file aljaškega polaka (riba, gluten), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano suho sadje (SO2), 100 % sadni sok.
Sreda            17. 11. Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Pasulj, ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca) , jabolčna čežana, voda. Koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        18. 11. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Zelenjavni krožnik. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka z zelenjavo, sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s koruzo, voda. Bio sadni jogurt (mleko).

Petek           19. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  22. 11.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko). Sveže sadje. Piščančji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

23. 11.

Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda            24. 11.

 

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Boranja s svinjino (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot. Črni kruh (gluten), marmelada.

Četrtek

25. 11.

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
Petek           26. 11. Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), čaj. Sveže sadje. Grahova juha gluten, mleko), file postrvi (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).
   

Ponedeljek

29. 11.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), čaj.

 

Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

Torek

30. 11.

Eko proseni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Ričet (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (gluten, jajca, mleko), voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Sreda

1. 12.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj.

 

Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko) , domača pečenica, slan krompir v kosih, praženo kislo zelje, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko).

Četrtek

2. 12.

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), tunin namaz (ribe), korenje, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), motovilec s koruzo, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Petek

3. 12.

Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), čaj. Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

(Skupno 1.150 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost