Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – APRIL 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO

DATUM MALICA 1.r

MALICA

 

KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

3. 4.

ŠS eko paprika

 

Pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj, jabolko.

 

Pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj. Lečina kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki, mleko (mleko).

Torek

4. 4.

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Špargljeva juha (gluten, mleko), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt (mleko).

Sreda

5. 4.

Eko kamutov kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj.

 

Eko kamutov kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Banana.

Četrtek

6. 4.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), marelična marmelada, planinski čaj.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), marelična marmelada, planinski čaj.

 

Kaneloni s sirom in šunko (gluten, jajca, mleko, ), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Petek

7. 4.

 

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška, čokoladno jajce (soja,  mleko). Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška, čokoladno jajce (soja,  mleko). Krompirjev golaž  (mleko, soja, gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.

 

 

 

PRAZNIK

Ponedeljek

10. 4.

 

Torek

11. 4.

 

Domači črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), zeliščni čaj.

 

Domač črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok.

Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Polnozrnati piškoti (gluten, soja), hruška.

 

Sreda

12. 4.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko), banana.

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko), banana.

Porova juha (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), domača ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Prepečenec (gluten),

mleko (mleko).

Četrtek

13. 4

ŠS mleko (mleko)

 

Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Grahova kremna juha (gluten, mleko), piščančje nabodalo, korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda.

Eko sadni kefir (mleko).

 

Petek

14. 4.

ŠS eko kumare

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj, hruška.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj.

 

Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), domač rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

17. 4.

ŠS korenje

 

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja).

Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki z bolonjsko omako in ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).

Torek

18. 4.

 

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda.

 

Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).

Sreda

19. 4.

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

 

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

 

Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja).

Četrtek

    20. 4.

 

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj.

 

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj.

Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

 

Petek

21. 4.

ŠS eko mleko (mleko)

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni  čaj, jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj, jabolko.

Zelenjavna mineštra s čičeriko in bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

24. 4.

ŠS jabolko

Eko kakavovo pecivo (gluten, mleko), bela kava (gluten, soja, mleko).

 

Eko kakavovo pecivo (gluten, mleko), bela kava (gluten, soja, mleko).

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

Torek

25. 4.

 

 

 

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj.

 

 

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj.

 

 

Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki s tunino omako (gluten, ribe, mleko), ribani sir (mleko), rdeča pesa v solati, voda.

 

 

Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

 

 

 

         

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

3. 4.

Pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj. Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki, mleko (mleko).

Torek

4. 4.

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt (mleko).

Sreda

5. 4.

Eko kamutov kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Banana.

Četrtek

6. 4.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), marelična marmelada, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Kaneloni s sirom in šunko (gluten, jajca, mleko, ), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Petek

7. 4.

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), čokoladno jajce (soja,  mleko). Sveže sadje. Krompirjev golaž (mleko, soja, gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje, črna bombeta (gluten).
         

Ponedeljek

10. 4.

PRAZNIK

 

 

Torek

11. 4.

 

Domači črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), zeliščni čaj. Sveže sadje.

Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Polnozrnati piškoti (gluten, soja), hruška.

Sreda

12. 4.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko), banana. Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), domača ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Prepečenec (gluten),

mleko (mleko).

Četrtek

13. 4

Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova kremna juha (gluten, mleko), piščančje nabodalo, korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

14. 4.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj. Sveže sadje. Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), domač rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda. Mešano sveže sadje, ovseni kruh (gluten).
         

Ponedeljek

17. 4.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje.

Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki z bolonjsko omako in ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).

Torek

18. 4.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda. Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).

Sreda

19. 4.

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj. Sveže sadje. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja).

Četrtek

20. 4.

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj. Zelenjavni krožnik.

Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

Petek

     21. 4.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna mineštra s čičeriko in bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sveže sadje.
   

Ponedeljek

24. 4.

Eko kakavovo pecivo (gluten, mleko), bela kava (gluten, soja, mleko). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Torek

25. 4.

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki s tunino omako (gluten, ribe, mleko), ribani sir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

Sreda

26. 4.

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda.

Mešano sveže sadje, mlečni rogljič (gluten, mleko).

 

Četrtek

27. 4.

PRAZNIK

Petek

28. 4.

Mlečni riž (mleko), cimetov posip, suhe slive (SO2). Sveže sadje

Telečja obara, ajdovi žganci, čarobna skodelica (mleko, soja, gluten), voda.

 

 

Čvrsti jogurt (mleko).

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

(Skupno 1.129 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost