Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – SEPTEMBER 2023

 

JEDILNIK ZA ŠOLO – SEPTEMBER

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Petek

1. 9.

Presenečenje za 1. razrede

 

Eko ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paprika, planinski čaj. Bučna juha (gluten, mleko) , rižota z eko zelenjavo in piščančjim mesom, zeljnata solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

4. 9.

 

Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko), slive. Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko), slive. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), čokoladno mleko (mleko).

Torek

5. 9.

ŠS eko jabolka

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

6. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kajmak (mleko), eko kumare, sadni čaj, banane. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), kajmak (mleko), eko kumare, voda. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Eko koruzna bombeta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek

7. 9.

Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom.

 

Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom. File atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Fit polnozrnata štručka (gluten, soja), jabolko.

Petek

8. 9.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), jabolčni sok, grozdje. Sirov burek (gluten, mleko, jajca), jabolčni sok. Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten, jajca), polbeli kruh (gluten), skutni / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

11. 9.

ŠS

hruške

Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), 100% sadni sok.

Torek

12. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), korenje, zeliščni čaj z limono. Juha z eko brokolijem (gluten, mleko), piščančji paprikaš (gluten), pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Jabolko, sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).
 

Sreda

13. 9.

Eko pirin kruh (gluten), maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj, grozdje. Eko pirin kruh (gluten), maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Borovničeva palčka (gluten, mleko, soja, jajca).

Četrtek

14. 9.

ŠS mleko (mleko)

Osje gnezdo (mleko, orehi, jajca, gluten), jabolko, otroški čaj. Osje gnezdo (mleko, orehi, jajca, gluten), jabolko, otroški čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko navadni jogurt (mleko), suho sadje (SO2).

Petek

15. 9.

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Zelenjavna mineštra z bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, gluten), voda. Mešano sezonsko sadje.
 

 

 

 

     

Ponedeljek.

18. 9.

Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), banana, mleko (mleko),. Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), banana, mleko (mleko).

Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

19. 9.

 

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

20. 9.

 

Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, bela kava (gluten, mleko, soja), Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, bela kava (gluten, mleko, soja), Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

21. 9

Beli kruh (gluten), hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Hot dog štručka (gluten, soja), hrenovka (mleko, soja) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Grahova juha z rižem (mleko), kapski file na žaru (ribe), krompir v kosih, zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Petek

22. 9.

 

 

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj, grozdje. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj. Ričet (gluten), eko koruzni kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

25. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), hruške. Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), hruške.

Korenčkova juha (mleko, gluten), skutni svaljki (gluten, mleko, jajca, SO2) s haše omako (gluten), paradižnikova solata s papriko, voda.

 

 

 

Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Torek

26. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

 

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

Eko telečji ptički v grahovi omaki (gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

27. 9.

ŠS jabolka

 

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja).

Cvetačna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, rdeča pesa v solati (SO2), voda.

 

Presta (gluten), grozdje.

Četrtek

28. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj.

 

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten, soja, sezam).

Petek

29. 9.

ŠS mleko (mleko)

Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), gozdni med, čaj, banana. Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), gozdni med, čaj.

Obara iz perutnine in eko zelenjave, ajdovi žganci, čokoladne palačinke (mleko, jajca, soja, gluten, lešniki), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – SEPTEMBER

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Petek

1. 9.

Eko ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paprika, planinski čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko) , rižota z eko zelenjavo in piščančjim mesom, zeljnata solata s koruzo, voda. Makova štručka (gluten, mleko).
         

Ponedeljek

4. 9.

 

Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), čokoladno mleko (mleko).

Torek

5. 9.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

6. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kajmak (mleko), eko kumare, sadni čaj. Sveže sadje. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Eko koruzna bombeta (gluten), 100% sadni sok

Četrtek

7. 9.

Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom.

 

 

Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Fit polnozrnata štručka (gluten, soja).

Petek

8. 9.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Sveže sadje. Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten), polbeli kruh (gluten), skutni / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Skuta s sadjem (mleko), grozdje.
         

Ponedeljek

11. 9.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), 100% sadni sok.

Torek

12. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Juha z eko brokolijem (gluten, mleko), piščančji paprikaš (gluten), pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Crispy kruhki, sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

13. 9.

Eko pirin kruh (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Borovničeva palčka (gluten, mleko, soja, jajca).

Četrtek

14. 9.

Osje gnezdo (mleko, jajca, gluten), otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko navadni jogurt (mleko), suho sadje (SO2).

Petek

15. 9.

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Zelenjavna mineštra z bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, gluten), voda. Eko korenčkova bombeta (gluten).
         

Ponedeljek.

18. 9.

Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko). Sveže sadje.

Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

19. 9.

 

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

20. 9.

 

Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), ajdova kaša, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

21. 9

Beli kruh (gluten), hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (mleko), kapski file na žaru (ribe), krompir v kosih, zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Petek

22. 9.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj. Sveže sadje. Ričet (gluten), eko koruzni kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten), voda. Eko koruzna bombeta (gluten), hruška.
         

Ponedeljek

25. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2) s haše omako (gluten), paradižnikova solata s papriko, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki)/100% sadni sok.

Torek

26. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

 

Sveže sadje.

Eko telečji ptički v grahovi omaki (gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

27. 9.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje.

Cvetačna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, rdeča pesa v solati (SO2), voda.

 

Presta (gluten), grozdje.

Četrtek

28. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj.

 

Zelenjavni krožnik. File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten, soja, sezam).

Petek

29. 9.

Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), gozdni med, čaj. Sveže sadje.

Obara iz perutnine in eko zelenjave, ajdovi žganci, čokoladne palačinke (mleko, jajca, soja, gluten, lešniki), voda.

 

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca).

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.253 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost