Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – DECEMBER 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

5. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, otroški čaj, jabolko.

 

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, otroški čaj. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gratinirane testenine z zelenjavo in sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

6. 12.

Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), banana. Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), banana.

Mesna štruca (jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

 

Hruška, črna bombeta (gluten).

 

Sreda     

7. 12.

ŠS kaki

 

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko).

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko).

 

Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), kus kus (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek     

 8. 12.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj, mandarina. Eko kamutov kruh s semeni (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj.

Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file atlantskega lososa (riba), rizi bizi, motovilec, voda.

 

Eko sadni kefir (mleko).

Petek

9. 12

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), eko sveža paprika, zeliščni čaj. Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), eko sveža paprika, zeliščni čaj. Jota (gluten), polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda. Mešano sveže sadje.
         
         

Ponedeljek

12. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Cvetačna juha (gluten, mleko), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Torek

13. 12

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Porova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko koruzna bombeta (gluten), mandarina.

 

Sreda

14. 12.

ŠS jabolko

Kakav (mleko, soja), črna bombeta (gluten). Domač naravni jogurt (mleko), črna bombeta (gluten). Juha iz eko korenja (gluten, mleko), zelenjavna rižota iz mešanice žit (gluten), eko sir za na žar (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Četrtek

15. 12

Čokoladni navihanček (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), otroški čaj, mandarina. Čokoladni navihanček (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), otroški čaj, mandarina. Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana  domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Eko sadno-zelenjavni kefir (mleko).

 

Petek

16. 12.

ŠS eko korenje

Eko pirin kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), sadni čaj. Bio pirin kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), domač jabolčni sok. Fižolova juha s svedrčki (gluten, jajca), črni kruh (gluten), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi),  voda. Mešano sveže sadje.
         
         

Ponedeljek

19. 12.

ŠS češnjev paradižnik

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj, jabolko. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), domača pečenica, praženo kislo zelje, ajdovi žganci, voda. Koruzni vaflji, hruška.

Torek

20. 12.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

 

 

Eko korenčkova bombeta (gluten).

Sreda

21. 12

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Grahova juha (gluten, mleko), piščančji file v curry omaki (gluten, mleko), rizi bizi, rdeča pesa v solati, voda. Sadna skuta (mleko), mandarina.

Četrtek

22. 12.

ŠS mleko

(mleko)

ŠS jabolka

 

Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Piškoti (gluten, soja, mleko, jajca), eko navadni jogurt (mleko).

Petek

23. 12.

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj, božična čokoladica (mleko, soja).

 

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj, božična čokoladica (mleko, soja). Lečina juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki z lešniki (gluten, lešniki), jabolčna čežana, voda. Sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

5. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gratinirane testenine z zelenjavo in sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

6. 12.

Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja).

 

Sveže sadje.

Mesna štruca (jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

 

Hruška, črna bombeta (gluten).

 

Sreda     

7. 12.

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko).

 

Sveže sadje. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), kus kus (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek     

 8. 12.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file atlantskega lososa (riba), rizi bizi, motovilec, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

9. 12.

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), eko sveža paprika, zeliščni čaj. Sveže sadje. Jota (gluten), polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda. Fit rogljiček (gluten, sezam, soja), sadje.
         

Ponedeljek

12. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), sadni čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Torek

13. 12.

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

Eko koruzna bombeta (gluten), mandarina.

 

Sreda

14. 12.

Kakav (mleko, soja), črna bombeta (gluten). Sveže sadje. Juha iz eko korenja (gluten, mleko), zelenjavna rižota iz mešanice žit (gluten), eko sir za na žar (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Četrtek

15. 12.

Čokoladni navihanček (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana  domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Eko sadno-zelenjavni kefir (mleko).

 

Petek

16. 12.

Eko pirin kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Fižolova juha s svedrčki (gluten, jajca), črni kruh (gluten), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi),  voda. Eko polnozrnata bombeta (gluten, sezam), sadje.
         

Ponedeljek

19. 12.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), domača pečenica, praženo kislo zelje, ajdovi žganci, voda. Koruzni vaflji, hruška.

Torek

20. 12.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje.

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

Eko korenčkova bombeta (gluten).

Sreda

21. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), piščančji file v curry omaki (gluten, mleko), rizi bizi, rdeča pesa v solati, voda. Sadna skuta (mleko), mandarina.

Četrtek

22. 12.

 

Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Piškoti (gluten, soja, mleko, jajca), eko navadni jogurt (mleko).

Petek

23. 12.

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj, božična čokoladica (mleko, soja).

 

Sveže sadje. Lečina juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki z lešniki (gluten, lešniki), jabolčna čežana, voda. Črni kruh (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

26. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), mleko (mleko).

 

Sveže sadje.

Ričet (gluten), rižev narastek z jabolki (mleko, jajca, gluten), mešani kompot.

 

Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

Torek

27. 12.

Mlečni ovseni kosmiči s cimetovim posipom (gluten, mleko), suhe slive (SO2).

 

Sveže sadje.

Kolerabina juha (gluten, mleko), telečji trakci v naravni omaki (mleko, gluten), gluhi štruklji (gluten), motovilec z naribanim korenčkom, voda.

 

Pirin kruh (gluten), mandarina.

Sreda

28. 12.

Polnozrnati rogljiček (gluten, sezam, soja), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Sveže sadje.

Brokolijeva juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, ribani sir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Crispy kruhki, humus namaz (sezam).

Četrtek

29. 12.

Ovseni kruh (gluten), sir (mleko), korenčkove palčke, sadni čaj.

 

Zelenjavni krožnik.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom.

 

Mleko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Petek

30. 12.

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Sveže sadje.

Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko),  čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), voda.

 

Banana.

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

(Skupno 1.059 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost