Skoči na glavno vsebino

Jedilnik januar 2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 1.

Četrtek

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (gluten, mleko), vanilijev kaki. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (gluten, mleko), vanilijev kaki. Porova juha s kroglicami (gluten, mleko jajca), file lososa na žaru (riba), valoviti rezanci s smetanovo omako (gluten, jajca, mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Sadno zelenjavna rezina (SO2), voda.

4. 1.

Petek

ŠS presno kislo zelje

Eko črn kruh (gluten), pašteta (mleko), otroški čaj. Eko črn kruh (gluten), pašteta (mleko), otroški čaj. Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko?), rižev narastek (mleko, jajca),  voda. Mešano sveže sadje.
 

7. 1.

Ponedeljek

Ovsen kruh (gluten), domač tunin namaz (riba, mleko, soja), sveža paprika, sadni čaj. Ovsen kruh (gluten), tuna (ribe, soja), sveža paprika, sadni čaj. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), cmoki z jagodnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2) , kompot iz suhega sadja (SO2). Bio naravni kefir (mleko), mandarina.

8. 1.

Torek

ŠS eko mleko

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, voda. Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, voda. Telečja obara, eko  koruzni žganci z domačimi ocvirki, zelena solata s čičeriko, redek sok, ananas. Bio pirina štručka z lanom (gluten),  jabolko.

9. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Bučna juha iz eko buč, piščančja rižota, pesa (SO2), voda. Banana, prepečenec (gluten, mleko).

10. 1.

Četrtek

ŠS jabolka

Kakav (mleko), bio  kajzarica črna  (gluten).

Sadni jogurt (mleko, SO2),  bio kajzarica črna (gluten).

 

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), makaronovo meso (gluten, jajca), domača zelnata solata s fižolom, redek sok. Veselko kruh (gluten), topljeni sir (mleko).

11. 1.

Petek

Mleko, koruzni kosmiči (gluten), sadje. Pica (gluten, mleko), 100 % domač jabolčni sok. Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajce),  voda. Mešano sveže sadje.

14. 1.

Ponedeljek

ŠS korenje

Pisan kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Pisan kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s fižolom, voda. Zeliščna štručka (gluten, mleko), mleko (mleko).

15. 1.

Torek

Bio ržen kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Bio ržen kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Grahova kremna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Ego slim & vital (mleko).

16. 1.

Sreda

ŠS kivi

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), čaj. Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), puranji zrezki v naravni omaki (gluten, mleko), polširoki valjani rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Bio žepek s sezamom (gluten).

17. 1.

Četrtek

ŠS eko mleko

Bio ovseni mešan kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Bio ovseni mešan kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Enolončnica s piščančjim mesom (gluten ?), krompirjem in zelenjavo, ajdovi žganci, sadna rezina (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin), redek sok. Mešano sveže sadje.

18. 1.

Petek

Bio pletenica z makom (gluten, mleko) , bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), mandarina. Bio pletenica z makom (gluten, mleko) , bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), mandarina. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, rdeč radič s  fižolom, voda. Keksi Čebelica maja (gluten, mleko, jajca), jabolko.
 

21. 1.

Ponedeljek

Koruzna štručka s sirom (gluten, mleko, domače mleko (mleko). Koruzna štručka s sirom (gluten, mleko), domače mleko (mleko). Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi polnozrnati kapeleti brez aditivov (gluten, mleko, jajca)  z omako (zelena), parjena zelenjava, voda.

Banana.

 

22. 1.

Torek

Kekčev kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj z limono. Kekčev kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj z limono. Gobova juha s krompirjem (gluten ?, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), domača ajdova kaša, zelena solata s koruzo, redek sok. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin), mandarina.

23. 1.

Sreda

ŠS lešniki

Bio ajdov mešan kruh (gluten), sir (mleko), sveža rdeča paprika, planinski čaj z limono. Bio ajdov mešan kruh (gluten), sir (mleko), sveža rdeča paprika, planinski čaj z limono. Praženo kislo zelje, domača pečenica, krompir v kosih, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

24. 1

Četrtek

ŠS jabolka

Bio polnozrnat kruh (gluten), Nutela (mleko, lešniki, sojin lecitin), mleko(mleko). Bio polnozrnat kruh (gluten), Nutela (mleko, lešniki, sojin lecitin), mleko(mleko). Česnova juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), pire krompir (mleko),  špinača v omaki (gluten, mleko), redek sok. Trubarjev sadni kruh (gluten, jajca, orehi, lešniki, mandlji), voda.

25. 1

Petek

Jabolčni zavitek ( gluten), čaj. Jabolčni burek (gluten, soja, jajca), čaj. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zelena solata s fižolom, voda. Mešano sezonsko sadje.

28. 1.

Ponedeljek

ŠS eko paprika

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko),

čaj, sadje.

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), 100 % jabolčni sok. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio ajdova bombeta z orehi (gluten, orehi), mleko (mleko).

29. 1

Torek

Črn kruh (gluten) , Rio mare pate tunin namaz (ribe, soja?), redkvice, zeliščni čaj. Črn kruh (gluten) Rio mare pate tunin namaz (ribe, soja),  redkvice, zeliščni čaj.

Špargljeva kremna juha s kroglicami

(gluten, mleko,  jajca), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok.

Grški jogurt (mleko), mandarina.

30. 1

Sreda

Eko polbel kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Eko polbel kruh (gluten), domače  hrenovke (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

Enolončnica s puranom (gluten ?), ajdovi štruklji s skuto (gluten, mleko, jajca) / ajdovi štruklji z orehi (gluten, mleko, jajca, orehi),  kompot.

 

Polnozrnata želvica (gluten), 100% sok.

31. 1.

Četrtek

Fit kraljeva štručka (gluten), mleko (mleko), jabolko. Fit kraljeva štručka (gluten), navadni domač jogurt (mleko), jabolko. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), polžki s paradižnikovo omako (gluten) in ribanim sirom (mleko), zelena solata s čičeriko, redek sok. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji) (vrtec brez oreščkov), voda.

1. 2.

Petek

ŠS korenje

Kekečev kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Kekečev kruh (gluten), puranja šunka (mleko), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Lečna kremna juha s koščki krompirja, mesni sir (mleko, soja), omaka (zelena), kus-kus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC 

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 1.

Četrtek

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (gluten, mleko), vanilijev kaki. Sveže sadje. Porova juha s kroglicami (gluten, mleko jajca), file lososa na žaru (riba), valoviti rezanci s smetanovo omako (gluten, jajca, mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Sadno zelenjavna rezina (SO2), voda.

4. 1.

Petek

Eko črn kruh (gluten), pašteta (mleko), otroški čaj. Sveže sadje. Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko?), rižev narastek (mleko, jajca),  voda. Mešano sveže sadje.
 

7. 1.

Ponedeljek

Ovsen kruh (gluten), domač tunin namaz (riba, mleko, soja), sveža paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), cmoki z jagodnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2) , kompot iz suhega sadja (SO2). Bio naravni kefir (mleko), mandarina.

8. 1.

Torek

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, mleko. Sveže sadje. Telečja obara, eko  koruzni žganci (Konc) z domačimi ocvirki , zelena solata s čičeriko, redek sok, ananas. Bio pirina štručka z lanom (gluten),  jabolko.

9. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Sveže sadje Bučna juha iz eko buč, piščančja rižota, pesa (SO2), voda. Banana, prepečenec (gluten, mleko).

10. 1.

Četrtek

Kakav (mleko), bio  kajzarica črna  (gluten). Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), makaronovo meso (gluten, jajca), domača zelnata solata s fižolom, redek sok. Veselko kruh (gluten), topljeni sir (mleko).

11. 1.

Petek

Mleko, koruzni kosmiči (gluten), sadje. Sveže sadje. Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajce),  voda. Mešano sveže sadje.

14. 1.

Ponedeljek

Pisan kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s fižolom, voda. Zeliščna štručka (gluten, mleko), mleko (mleko).

15. 1.

Torek

Bio ržen kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Sveže sadje. Grahova kremna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Ego slim & vital (mleko).

16. 1.

Sreda

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), čaj. Sveže sadje Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), puranji zrezki v naravni omaki (gluten, mleko), polširoki valjani rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Bio žepek s sezamom (gluten).

17. 1.

Četrtek

Bio ovseni mešan kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, mleko. Zelenjavni krožnik. Enolončnica s piščančjim mesom (gluten ?), krompirjem in zelenjavo, ajdovi žganci, sadna rezina (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin), redek sok. Mešano sveže sadje.

18. 1.

Petek

Bio pletenica z makom (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), mandarina. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, rdeč radič s  fižolom, voda. Keksi Čebelica maja (gluten, mleko, jajca), jabolko.
 

21. 1.

Ponedeljek

Koruzna štručka s sirom (gluten, mleko), domače mleko (mleko). Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi polnozrnati kapeleti brez aditivov (gluten, mleko, jajca)  z omako (zelena), parjena zelenjava, voda. Banana.

22. 1.

Torek

 

Kekčev kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj z limono. Sveže sadje. Gobova juha s krompirjem (gluten ?, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), domača ajdova kaša, zelena solata s koruzo, redek sok. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin), mandarina.

23. 1.

Sreda

Bio ajdov mešan kruh (gluten), sir (mleko), sveža rdeča paprika, planinski čaj z limono. Sveže sadje Praženo kislo zelje, domača pečenica, krompir v kosih, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

24. 1

Četrtek

Bio polnozrnat kruh (gluten), Nutela (mleko, lešniki, sojin lecitin), mleko(mleko) . Zelenjavni krožnik. Česnova juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), pire krompir (mleko),  špinača v omaki (gluten, mleko), redek sok. Trubarjev sadni kruh (gluten, jajca, orehi, lešniki, mandlji), voda.

25. 1

Petek

Jabolčni zavitek (gluten), čaj. Sveže sadje. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zelena solata s fižolom, voda. Mešano sezonsko sadje.

28. 1.

Ponedeljek

 

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), čaj, sadje. Sveže sadje. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio ajdova bombeta z orehi (gluten, orehi), mleko (mleko).

29. 1

Torek

Črn kruh (gluten) , Rio mare pate tunin namaz (ribe, soja?), redkvice, zeliščni čaj. Sveže sadje.

Špargljeva kremna juha s kroglicami

(gluten, mleko,  jajca), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok.

Grški jogurt (mleko), mandarina.

30. 1

Sreda

Eko polbel kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje

Enolončnica s puranom (gluten ?), ajdovi štruklji s skuto (gluten, mleko, jajca) / ajdovi štruklji z orehi (gluten, mleko, jajca, orehi),  kompot.

 

Polnozrnata želvica (gluten), 100% sok.

31. 1.

Četrtek

Fit kraljeva štručka (gluten), mleko (mleko), jabolko. Zelenjavni krožnik. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), polžki s paradižnikovo omako (gluten) in ribanim sirom (mleko), zelena solata s čičeriko, redek sok. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji) (vrtec brez oreščkov), voda.

1. 2.

Petek

Kekečev kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Sveže sadje. Lečna kremna juha s koščki krompirja, mesni sir (mleko, soja), omaka, kus-kus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

 

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost