Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – DECEMBER 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO – DECEMBER

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), puranja šunka (mleko), rezine eko kumar, otroški čaj, jabolko.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), puranja šunka (mleko), rezine eko kumar, otroški čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gratinirane testenine z zelenjavo in sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

5. 12.

ŠS kaki

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko). Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko).

Telečji trakci v čebulni omaki (gluten), kus kus (gluten), zelena solata s koruzo, voda.

 

 

Hruška, črna bombeta (gluten).

Sreda     

6. 12.

 

Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), eko banana. Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), eko banana. Mesna štruca (jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek     

 7. 12.

Eko kamutov kruh (gluten), maslo (mleko), med, otroški čaj, mandarina. Eko kamutov kruh (gluten), maslo (mleko), med, otroški čaj.

Goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Eko sadni kefir (mleko).

Petek

8. 12

Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko paprika, zeliščni čaj. Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko paprika, zeliščni čaj. Jota (gluten), polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda. Mešano sveže sadje.
         
         

Ponedeljek

11. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Cvetačna juha (gluten, mleko), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Torek

12. 12

Polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Porova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko koruzna bombeta (gluten), mandarina.

 

Sreda

13. 12.

ŠS eko jabolka

Kakav (mleko, soja), bela kajzerica (gluten). Naravni jogurt (mleko), bela kajzerica (gluten). Juha iz eko korenja (gluten, mleko), zelenjavna rižota iz mešanice žit (gluten), zelena solata s kalčki, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Četrtek

14. 12

ŠS mleko

(mleko)

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj, mandarina. Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj, mandarina. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file atlantskega lososa (riba), korenčkov pire krompir (mleko), motovilec, voda.

Eko sadno-zelenjavni kefir (mleko).

 

Petek

15. 12.

Eko pirin kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), eko korenje, sadni čaj. Bio pirin kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), eko korenje, 100% jabolčni sok. Fižolova juha s svedrčki (gluten, jajca), eko kamutov kruh (gluten), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi),  voda. Mešano sveže sadje.
         
         

Ponedeljek

18. 12.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana.

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

 

 

Eko korenčkova bombeta (gluten).

Torek

19. 12

ŠS mleko

(mleko)

ŠS mandarine

Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečenica, praženo kislo zelje, ajdovi žganci, voda. Koruzni vaflji, jabolko.

Sreda

20. 12

Mešani kruh z manj soli (gluten), hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Hot dog štručka (gluten, gluten), hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Grahova juha (gluten, mleko), piščančji file v curry omaki (gluten, mleko), rizi bizi, rdeča pesa v solati, voda. Sadna skuta (mleko), mandarina.

Četrtek

21. 12.

ŠS eko paprika

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj, jabolko. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file novozelandskega repaka (riba), eko krompir v kosih s peteršiljem, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Piškoti (gluten, soja, mleko, jajca), eko navadni jogurt (mleko).

Petek

22. 12.

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, božična čokoladica (mleko, soja).

 

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, božična čokoladica (mleko, soja). Lečina juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki z lešniki (gluten, lešniki), jabolčna čežana, voda. Sveže sadje.
           

 

Dober tek!

 

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – DECEMBER

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), puranja šunka (mleko), rezine eko kumar, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gratinirane testenine z zelenjavo in sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

5. 12.

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko). Sveže sadje.

Telečji trakci v čebulni omaki (gluten), kus kus (gluten), zelena solata s koruzo, voda.

 

 

Hruška, črna bombeta (gluten).

 

Sreda     

6. 12.

Miklavžev parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja).

 

Sveže sadje.

Mesna štruca (jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek     

 7. 12.

Eko kamutov kruh (gluten), maslo (mleko), med, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

8. 12.

Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko paprika, zeliščni čaj. Sveže sadje. Jota (gluten), polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda. Fit rogljiček (gluten, sezam, soja), sadje.
         

Ponedeljek

11. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), sadni čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Torek

12. 12.

Polbel kruh iz krušne peči (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice (SO2, gorčica), planinski čaj.

 

Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

Eko koruzna bombeta (gluten), mandarina.

 

Sreda

13. 12.

Kakav (mleko, soja), bela kajzerica (gluten). Sveže sadje. Juha iz eko korenja (gluten, mleko), zelenjavna rižota iz mešanice žit (gluten), zelena solata s kalčki, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Četrtek

14. 12.

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file atlantskega lososa (riba), korenčkov pire krompir (mleko), motovilec, voda.

Eko sadno-zelenjavni kefir (mleko).

 

Petek

15. 12.

Eko pirin kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), eko korenje, sadni čaj. Sveže sadje. Fižolova juha s svedrčki (gluten, jajca), eko kamutov kruh (gluten), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi),  voda. Eko kifeljc (gluten, mleko), sadje.
         

Ponedeljek

18. 12.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje.

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

Eko korenčkova bombeta (gluten).

Torek

19. 12.

Makova štručka (gluten, mleko), otroški čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečenica, praženo kislo zelje, ajdovi žganci, voda. Koruzni vaflji, jabolko.

Sreda

20. 12.

Mešani kruh z manj soli (gluten), hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), piščančji file v curry omaki (gluten, mleko), rizi bizi, rdeča pesa v solati, voda. Sadna skuta (mleko), mandarina.

Četrtek

21. 12.

 

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), pašteta (mleko), sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha  (mleko, gluten), pečen file novozelandskega repaka (riba), eko krompir v kosih s peteršiljem, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Piškoti (gluten, soja, mleko, jajca), eko navadni jogurt (mleko).

Petek

22. 12.

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, božična čokoladica (mleko, soja). Sveže sadje. Lečina juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki z lešniki (gluten, lešniki), jabolčna čežana, voda. Črni kruh (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

25. 12.

 

PRAZNIK

 

Torek

26. 12.

Mlečni ovseni kosmiči s cimetovim posipom (gluten, mleko), suhe slive (SO2).

 

Sveže sadje.

Kolerabina juha (gluten, mleko), telečji trakci v naravni omaki (mleko, gluten), gluhi štruklji (gluten), motovilec z naribanim korenčkom, voda.

 

Pirin kruh (gluten), mandarina.

Sreda

27. 12.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), mleko (mleko).

 

Sveže sadje.

Ričet (gluten), črni kruh (gluten), rižev narastek z jabolki (mleko, jajca, gluten), mešani kompot.

 

Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

Četrtek

28. 12.

Ovseni kruh (gluten), sir (mleko), eko korenčkove palčke, sadni čaj.

 

Zelenjavni krožnik.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom.

 

Mleko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Petek

29. 12.

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Sveže sadje.

Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko),  čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), voda.

 

Eko banana.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 932 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost