Tehniški dan – UNESCO mednarodno leto svetlobe

Leto 2015 je UNESCO proglasil za leto, posvečeno svetlobi in z njo povezano tehnologijo.

Ob svetovnem dnevu učiteljev smo ta dan obeležili malo drugače.

Učencem smo dali možnost, da se sami preizkusijo v vlogi nastopajočega, da so sami oblikovalci učnega procesa.

V okviru tehniškega dneva so učenci šestih razredov izbrano temo svetloba so predstavili tako, da so izdelali senčne lutke, izvedli dramatizacijo znane pravljice in jo v senčnem gledališču predstavili sošolcem.

Evalvacijo poučevanja učencev smo izvedli pri naslednjih urah pouka.

Sara: Najbolj mi je bilo všeč, ko sem se igrala in zabavala za zaveso s svojimi sošolci.

Manca: Všeč mi je bilo, ko smo izdelovali lutke za Volk in sedem kozličkov ter ko sem igrala za zaveso.

Ema: Tudi meni je bilo všeč, ko smo izdelovali lutke in se med tem pogovarjali.

Jaka: Meni je bilo tudi všeč, ko smo izdelovali lutke. Pomagali smo si s škarjami in modelčki živali, ki nam jih je pokazala učiteljica. Všeč mi je bilo, ko smo gledali predstave drugih skupin.

Mark: Zelo mi je bilo všeč, ko smo pisali zgodbo in se med tem zabavali. Igral sem vodnjak, ki govori.

{phocagallery view=category|categoryid=163|limitstart=0|limitcount=0}