Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – FEBRUAR 2024

JEDILNIK ZA ŠOLO – FEBRUAR

 

 

DATUM MALICA 1.R MALICA KOSILO POP. MALICA
5. 2.

Ponedeljek

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), korenje, zeliščni čaj. Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), korenje, zeliščni čaj. Juha iz eko korenja (mleko, gluten), krompirjevi njoki s pršutom in bučkami (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Grisini (gluten), jabolko.
6. 2.

Torek

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), eko banana, kakav (soja). Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), eko banana, kakav (soja).

 

Cvetačna (gluten, mleko), file orade (ribe), rizi bizi, parjen brokoli na olivnem olju, voda.

 

Eko polnozrnata bombeta s sirom (gluten, sezam).
7. 2.

Sreda

Mešani kruh (gluten), hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, otroški čaj. Hot dog štručka (gluten, soja),  hrenovke (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, otroški čaj.

 

Piščančji file na žaru, korenčkov pire krompir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

 

Navadni probiotični jogurt (mleko).
8. 2.

Četrtek

 

 

PRAZNIK

9. 2.

Petek

 

 

Mlečni rogljič (gluten, mleko), eko jabolko, bela kava (mleko, gluten, soja). Mlečni rogljič (gluten, mleko), eko jabolko, bela kava (mleko, gluten, soja). Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.
         
12. 2.

Ponedeljek

ŠS eko paprika

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj, hruške. Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj. Juha iz eko pora (gluten, mleko), metuljčki z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Črna žemlja (gluten), 100% sadni sok.

 

13. 2.

Torek

ŠS jabolka

Krof (mleko, jajca, gluten, soja), mleko (mleko). Krof (mleko, jajca, gluten, soja), mleko (mleko). Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), goveji zrezki v naravni omaki (gluten), ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko).
14. 2.

Sreda

 

Eko čokoladni buhtelj (gluten, jajca, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten), valentinov srček (mleko, soja). Eko čokoladni buhtelj (gluten, jajca, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten), valentinov srček (mleko, soja).

 

File atlantskega lososa na žaru, krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Crispy kruhki, hruška.

 

15. 2.

Četrtek

Rženi kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj, jabolko.

 

Rženi kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj. Kostna juha z zakuho (jajca, gluten), čufti v paradižnikovi omaki (gluten, jajca), kremna polenta (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni jogurt (mleko).
16. 2.

Petek

ŠS kislo zelje

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, sadni čaj. Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, sadni čaj.

 

Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca), voda. Mešano sveže sadje.
 

POČITNICE

 

26. 2.

Ponedeljek

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj.

 

Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), zelenjavna rižota s puranjim mesom in ribanim sirom (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten), jabolko.
27. 2.

Torek

ŠS hruške

 

 

 

 

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Piščančji trakci v curry omaki (mleko, gluten), pirini njoki (gluten, jajca, SO2), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).
28. 2.

Sreda

Eko ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), paradižnik, zeliščni čaj, mandarina.

 

Eko ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), paradižnik, zeliščni čaj.

 

Grahova juha (mleko), musaka (jajca, gluten), zelena solata, voda. Piškoti (mleko, soja, gluten. jajca), mleko (mleko).
29. 2.

Četrtek

Skutina blazinica (gluten, jajca, mleko), navadni jogurt (mleko), jabolko. Skutin burek (gluten, jajca, mleko), navadni jogurt (mleko), jabolko. Cvetačna juha (mleko, gluten), somova štruca (jajca, gluten), korenčkov pire krompir (mleko), motovilec s koruzo, voda.

 

Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).
1. 3.

Petek

Eko polnozrnati kruh (mleko, gluten), puranja šunka (mleko), eko paprika, otroški čaj. Eko polnozrnati kruh (mleko, gluten), puranja šunka (mleko), eko paprika, otroški čaj. Segedin golaž  (gluten), polbeli kruh  (gluten), sladoled (mleko), voda. Mešano sveže sadje.
 

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – FEBRUAR

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
5. 2.

Ponedeljek

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), korenje, zeliščni čaj.

 

Sveže sadje. Juha iz eko korenja (mleko, gluten), krompirjevi njoki s pršutom in bučkami (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Grisini (gluten), jabolko.
6. 2.

Torek

 

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), eko banana, kakav (soja). Sveže sadje. Cvetačna (gluten, mleko), file orade (ribe), rizi bizi, parjen brokoli na olivnem olju, voda.

 

 

Eko polnozrnata bombeta s sirom (gluten, sezam).
7. 2.

Sreda

Mešani kruh (gluten), hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, otroški čaj. Sveže sadje. Piščančji file na žaru, korenčkov pire krompir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

 

Navadni probiotični jogurt (mleko).
8. 2.

Četrtek

 

PRAZNIK

 

9. 2.

Petek

Mlečni rogljič (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Sveže sadje. Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje, fit rogljiček (gluten).
         
12. 2.

Ponedeljek

 

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj.

 

 

Sveže sadje. Juha iz eko pora (gluten, mleko), metuljčki z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Črna žemlja (gluten), 100% sadni sok.

 

13. 2.

Torek

Krof (mleko, jajca, gluten, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), goveji zrezki v naravni omaki (gluten), ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko).
14. 2

Sreda

Eko čokoladni buhtelj (gluten, jajca, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten), valentinov srček (mleko, soja).

 

Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru, krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Crispy kruhki, hruška.

 

15. 2.

Četrtek

Rženi kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (jajca, gluten), čufti v paradižnikovi omaki (gluten, jajca), kremna polenta (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni jogurt (mleko).
16. 2.

Petek

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, sadni čaj. Sveže sadje. Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca), voda. Mešano sveže sadje, koruzni kruh (gluten).
   
19. 2.

Ponedeljek

Ovseni kosmiči na mleku (gluten, mleko), cimetov posip.

 

 

Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati špageti z bolonjsko omako (gluten), zelena solata, voda. Črna bombeta (gluten), humus namaz (sezam).

 

20. 2.

Torek

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), kolerabica, zeliščni čaj. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), vodni vlivanci (gluten, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

 

21. 2.

Sreda

Pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten), kus kus (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnata bombeta  (gluten, soja, sezam), hruška.

 

22. 2.

Četrtek

Koruzni kruh (gluten) , piščančje prsi (mleko), otroški čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Ohrovtova juha (mleko, gluten), panirani kapski file (gluten, jajca), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Banana.
23. 2.

Petek

Sirova štručka (gluten, jajca, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Ričet (gluten), polbeli kruh (gluten), čarobna skodelica (gluten, mleko), voda. Navadni čvrsti jogurt (mleko), suhe slive (SO2).
         
26. 2.

Ponedeljek

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), zelenjavna rižota s puranjim mesom in ribanim sirom (mleko), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Polnozrnati prepečenec (gluten), jabolko.
27. 2.

Torek

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Sveže sadje. Piščančji trakci v curry omaki (mleko, gluten), pirini njoki (gluten, jajca, SO2), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).

 

28. 2.

Sreda

Eko ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), paradižnik, zeliščni čaj.

 

Sveže sadje. Grahova juha (mleko), musaka (jajca, gluten), zelena solata, voda. Piškoti (mleko, soja, gluten. jajca), mleko (mleko).
29.2.

Četrtek

Skutina blazinica (gluten, jajca, mleko), navadni jogurt (mleko), jabolko. Zelenjavni krožnik. Cvetačna juha (mleko, gluten), somova štruca (jajca, gluten), korenčkov pire krompir (mleko), motovilec s koruzo, voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji) / 100% sadni sok.
1. 3.

Petek

Eko polnozrnati kruh (mleko, gluten), puranja šunka (mleko), eko paprika, otroški čaj. Sveže sadje. Segedin golaž  (gluten), polbeli kruh (gluten), sladoled (mleko), voda. Mešano sveže sadje, črni kruh (gluten).
             

 

 

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

 

(Skupno 958 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost