Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – SEPTEMBER 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – SEPTEMBER  2021

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Sreda

1. 9.

 

Sprejem 1. razredov

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko kumare, redek sok. Domača kostna juha z jušnimi rezanci (gluten, jajca), polnozrnati polžki z bolonjsko omako in naribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s koruzo, voda. Jabolko, piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, soja).

Četrtek

2. 9.

Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Porova juha (gluten, mleko) , file atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Črna bombeta (gluten), mleko (mleko).

Petek

3. 9.

ŠS eko mleko

(mleko)

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač cvetlični med, čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač cvetlični med, čaj. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta (mleko?), pesa (SO2), voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek

6. 9.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok, grozdje. Sirov burek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), jabolko.

Torek

7. 9.

 

ŠS hruške

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Mlečni rogljiček (gluten, mleko), kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, kus-kus (gluten, mleko), paradižnikova solata, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

8. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj, banane. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, voda. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten).

Četrtek

9. 9.

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik čaj, z medom. Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, redek sok. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.

Petek

10. 9.

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko) , domača jabolka. Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko), domača jabolka. Bučna juha (gluten, mleko), pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača (mleko, gluten), voda. Sadna rezina (SO2, gluten).

Ponedeljek

13. 9.

ŠS eko mleko

(mleko)

Bio polbeli kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj, grozdje. Bio polbeli kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), hruške.

Torek

14. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, redek sok.

Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni /orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda.

 

Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Sreda

15. 9.

ŠS

jabolka

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (sojq). Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

16. 9.

Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Porova (gluten, mleko), pečene domače safalade (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

17. 9.

ŠS fige

Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), voda. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file morskega lista na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Mešano sezonsko sadje.

Ponedeljek.

20. 9.

ŠS hruške

Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Ješprenjeva juha z domačim suhim mesom (gluten), carski praženec iz eko moke in domačih jajc (gluten, mleko, jajca), voda. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

21. 9.

 

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, domače korenje, čaj. Mešani kruh (gluten)  kuhan pršut, domače korenje, voda. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čufti v omaki (gluten, jajca),  pire krompir (mleko), pesa (SO2), voda. Skuta s sadjem (mleko).

Sreda

22. 9.

 

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja), jabolka. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), domača ajdova kaša s porom, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

23. 9

Hot-dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Hot-dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Telečji ptički v grahovi omaki, kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio skutino pecivo  (gluten, mleko).

Petek

24. 9.

 

 

Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), rezine kumar, čaj, banane. Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), rezine kumar, redek sok. Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek

27. 9.

Polbeli kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj. Polbeli kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj. Enolončnica iz eko perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Torek

28. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj. Bučna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), eko pirin rižek (gluten), paradižnikova solata, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Sreda

28. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (mleko, sojin lecitin), domača jabolka. Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (gluten, sojin lecitin), domača jabolka.

Cvetačna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v omaki Stroganov (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda.

 

Presta (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

30. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), sadni čaj.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), sadni čaj.

 

File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

Petek

1. 10.

ŠS grozdje

Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko). Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko). Korenčkova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zelnata solata s čičeriko, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – SEPTEMBER 2021

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Sreda

1. 9.

Polbel kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko kumare, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Domača kostna juha z jušnimi rezanci (gluten, jajca), polnozrnati polžki z bolonjsko omako in naribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s koruzo, voda. Jabolko, piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, soja).

Četrtek

2. 9.

Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Porova juha (gluten, mleko) , file atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Črna bombeta (gluten), mleko (mleko).

Petek

3. 9.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač cvetlični med, čaj. Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta (mleko?), pesa (SO2), voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek

6. 9.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), jabolko.

Torek

7. 9.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko) , kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečena piščančja prsa file, kus-kus (gluten, mleko), paradižnikova solata, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

8. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio korenčkovo pecivo (gluten).

Četrtek

9. 9.

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik čaj, z medom. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.

Petek

10. 9.

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko) , domača jabolka. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača (mleko, gluten), voda. Sadna rezina (SO2, gluten).

Ponedeljek

13. 9.

Bio polbeli kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), hruške.

Torek

14. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni /orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki, čokoladno mleko (mleko).

Sreda

15. 9.

Eko pšenični zdrob  na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

16. 9.

Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Zelenjavni krožnik. Porova juha (gluten, mleko), pečene domače hrenovke (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

17. 9.

Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file morskega lista na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Mešano sezonsko sadje.

Ponedeljek.

20. 9.

Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Sveže sadje. Ješprenjeva juha z domačim suhim mesom (gluten), carski praženec iz eko moke in domačih jajc (gluten, mleko, jajca), voda. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

21. 9.

 

Polbel kruh (gluten), kuhan pršut, domače korenje, čaj. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čufti v omaki (gluten, jajca),  pire krompir (mleko), pesa (SO2), voda. Skuta s sadjem (mleko).

Sreda

22. 9.

 

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), domača ajdova kaša s porom, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

23. 9

Hot-dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Zelenjavni krožnik. Telečji ptički v grahovi omaki, kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio skutino pecivo  (gluten, mleko).

Petek

24. 9.

Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), rezine kumar, čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek

27. 9.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj. Sveže sadje. Enolončnica iz eko perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Suho sadje (SO2) in prepečenec (gluten).

Torek

28. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), eko pirin rižek (gluten), paradižnikova solata, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Sreda

29. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko) , čokolada v prahu (mleko, sojin lecitin). Sveže sadje.

Cvetačna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v omaki Stroganov (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda.

 

Presta (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

30. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), sadni čaj.

 

Zelenjavni krožnik. File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

Petek

1. 10.

Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko). Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zelnata solata s čičeriko, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.335 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost