Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAJ 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAJ 2023

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 5.

Ponedeljek

PRAZNIK

2. 5.

Torek

PRAZNIK

3. 5.

sreda

Sirov polžek  (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj, banana. Pica s sirom (gluten, mleko), voda, banana. Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), vodni vlivanci (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

4. 5.

Četrtek

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

 

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja).

Ocvrt paniran kapski file (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

5. 5.

Petek

ŠS eko korenje

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), otroški čaj.

 

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), otroški čaj.

 

Lečna kremna juha s koščki krompirja, skutni (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Sveže sezonsko sadje.
         

8. 5.

Ponedeljek

Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), jabolko. Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

9. 5.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), lešniki (lešniki), sadni čaj.

 

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), lešniki (lešniki), sadni čaj.

Korenčkova juha (gluten, mleko), pečena piščančja bedra, krompir v kosih s peteršiljem, rdeča pesa v solati, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko), grozdje.

 

10. 5.

Sreda

ŠS jagode

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s kalčki, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

11. 5.

Četrtek

ŠS mleko

(mleko)

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), jagodna marmelada, čaj.

 

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), jagodna marmelada, čaj. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Eko navadni jogurt  (mleko).

12. 5.

petek

Eko kamutov kruh (gluten), puranja šunka (gluten, mleko), eko paradižnik, otroški čaj, banana. Eko kamutov kruh (gluten), puranja šunka (gluten, mleko), eko paradižnik, voda. Primorska mineštra, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda.

Mešano sezonsko sadje.

 

         

15. 5.

Ponedeljek

ŠS eko paprika

Koruzni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sadni čaj, banana.

 

 

Koruzni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sadni čaj. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), nektarina.

16. 5.

Torek

Eko ječmenov kruh (gluten), mortadela, redkvice, zeliščni čaj. Eko ječmenov kruh (gluten), mortadela, redkvice, voda.

Krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, ananas, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

17. 5.

Sreda

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Črna bombeta (gluten), jabolko.

18. 5.

Četrtek

ŠS mleko (mleko)

Sadni navihanček (mleko, gluten, jajca), čaj. Sadni navihanček (mleko, gluten, jajca), čaj. File atlantskega lososa na žaru (ribe), krompirjeva solata s porom in jajci, sadni kompot. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

19. 5.

Petek

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), jagode. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), jagode. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, mlečni sladoled (mleko), voda. Mešano sveže sadje.
         

22. 5.

Ponedeljek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Polnozrnata bombeta (gluten, sezam, soja), jabolko.

 

23. 5.

Torek

Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, otroški čaj, grozdje.

 

Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, otroški čaj.

Bučna juha (gluten, mleko), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten, mleko), kus kus (gluten), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Eko navadni jogurt (mleko).

24. 5.

Sreda

Ajdov kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s kuncem, rdeča pesa v solati, voda.

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

25. 5.

Četrtek

ŠS češnje

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Domači čevapčiči (gluten), korenčkov pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

26. 5.

Petek

 

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, voda. Enolončnica s fižolom in testeninami (gluten, jajca), polbeli kruh (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca SO2), voda. Mešano sveže sadje.
     

 

 

 

 

29. 5.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), domač jabolčni sok, jabolko. Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), domač jabolčni sok. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s kalčki, voda. Grisini (mleko, gluten), nektarina.

30. 5.

Torek

Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko), jagode.

 

Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko), jagode. Piščanec v curry omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), paradižnikova solata, voda. Eko koruzna bombeta (gluten), čokoladno mleko (mleko).

31. 5.

Sreda

Mešani kruh z manj soli (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paprika, zeliščni čaj, jabolko.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paprika, voda. Korenčkova juha (gluten), polžki z bolonjsko omako (gluten, jajca), zeljnata solata s čičeriko, voda.

Grozdje, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

 

1. 6.

Četrtek

ŠS mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), čaj. Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), čaj. File postrvi na žaru (ribe), pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, voda. Eko sadni jogurt (mleko).

2. 6.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko paradižnik, sadni čaj. Eko kamutov kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko paradižnik, voda.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (mleko), voda.

 

Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAJ 2023

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 5.

Ponedeljek

PRAZNIK

2. 5.

Torek

PRAZNIK

 

 

3. 5.

sreda

Sirov polžek  (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj. Sveže sadje. Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), vodni vlivanci (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

4. 5.

Četrtek

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Zelenjavni krožnik.

Ocvrt paniran kapski file (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

5. 5.

petek

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), otroški čaj.

 

Sveže sadje.

 

Lečna kremna juha s koščki krompirja, skutni (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Sveže sezonsko sadje, grški jogurt (mleko).
         

8. 5.

Ponedeljek

Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

9. 5.

torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), lešniki (lešniki), sadni čaj.

 

Sveže sadje.

Korenčkova juha (gluten, mleko), pečena piščančja bedra, krompir v kosih s peteršiljem, rdeča pesa v solati, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko), grozdje.

 

10. 5.

Sreda

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s kalčki, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

11. 5.

Četrtek

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), jagodna marmelada, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Eko navadni jogurt  (mleko).

12. 5.

petek

Eko kamutov kruh (gluten), puranja šunka (gluten, mleko), eko paradižnik, otroški čaj. Sveže sadje. Primorska mineštra, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sezonsko sadje, črna žemlja (gluten).
         

15. 5.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), hruška.

16. 5.

Torek

Eko ječmenov kruh (gluten), mortadela, redkvice, zeliščni čaj. Sveže sadje. Krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, ananas, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

17. 5.

Sreda

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zeljnata solata s fižolom, voda. Črna bombeta (gluten), jabolko.

18. 5.

Četrtek

Sadni navihanček (mleko, gluten, jajca), čaj. Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), krompirjeva solata s porom in jajci, sadni kompot. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji)/ grisini (SO2, gluten).

19. 5.

Petek

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, mlečni sladoled (mleko), voda. Mešano sveže sadje, pirin kruh (gluten).
         

22. 5.

Ponedeljek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Polnozrnata bombeta (gluten, sezam, soja), jabolko.

 

23. 5.

Torek

Ovseni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, otroški čaj.

 

Sveže sadje.

Bučna juha (gluten, mleko), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten, mleko), kus kus (gluten), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Eko navadni jogurt (mleko).

24. 5.

Sreda

Ajdov kruh (gluten), med, maslo (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s kuncem, rdeča pesa v solati, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

25. 5.

Četrtek

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Zelenjavni krožnik. Puranji file na žaru, korenčkov pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, 100% pomarančni sok.

26. 5.

Petek

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje. Enolončnica s fižolom in testeninami (gluten, jajca), polbeli kruh (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca SO2), voda. Mešano sveže sadje.
         

29. 5.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), domač jabolčni sok. Sveže sadje.

Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s kalčki, voda.

 

Grisini (mleko, gluten), nektarina.

30. 5.

Torek

Koruzni kosmiči (gluten), navadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Piščanec v curry omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), paradižnikova solata, voda.

Eko koruzna bombeta (gluten), čokoladno mleko (mleko).

 

 

31. 5.

Sreda

Mešani kruh z manj soli (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paprika, voda. Sveže sadje.

Korenčkova juha (gluten), polžki z bolonjsko omako (gluten, jajca), zeljnata solata s čičeriko, voda.

 

Grozdje, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

1. 6.

Četrtek

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), čaj. Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha (gluten), polžki z bolonjsko omako (gluten, jajca), zeljnata solata s čičeriko, voda.

Grozdje, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

 

2. 6.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko paradižnik, sadni čaj. Sveže sadje.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (mleko), voda.

 

Mešano sveže sadje, ovseni kruh (gluten).

 

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

(Skupno 1.334 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost