Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK ZA – MAREC 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAREC 2021

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

1. 3.

ŠS eko korenje

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Porova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt (mleko), klementina.

Torek

2. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), planinski čaj z limono. Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), čaj.

Pečen file atlantskega lososa (ribe), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Bela kajzerica (gluten), ledeni čaj.

Sreda

3. 3.

ŠS jabolko

Mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten, mleko, soja), jabolko. Pica (gluten, mleko, soja), zeliščni čaj, jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), goveje meso v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda.

Navihanček s čokoladnim nadevom (gluten, mleko, jajca), klementina.

 

Četrtek

4. 3.

ŠS kisla repa

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten),rezine kumar, planinski čaj. Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), rezine kumar, čaj. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), pleskavica, rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda. Bio navadni jogurt (mleko), jabolko.

Petek

5. 3.

Čokoladni mlečni riž (mleko, gluten, soja), banana. Čokoladni mlečni riž (mleko, gluten, soja), banana. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), redek sok. Črna bombeta (gluten), 100% pomarančni sok.

 

 

     

Ponedeljek

8. 3.

ŠS orehi (oreščki)

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj. Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten),  domač jabolčni sok. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo, zelena solata, voda. Prepečenec (gluten), banana.

Torek

9. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Kruh iz krušne peči (gluten), maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji). 100 jabolčni sok.

Sreda

10. 3.

ŠS jabolko

Črni kruh brez aditivov (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki z piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Žepek z orehovim nadevom (gluten, mleko, jajca, oreščki), klementina.

Četrtek

11. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Bio skutin sonček (gluten, mleko), čaj, jabolko. Bio skutin sonček (gluten, mleko), čaj, jabolko. Pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko), voda Kefir (mleko), mešani kruh (gluten).

Petek

12. 3.

ŠS jabolko

Rženi kruh (gluten), s čokoladno-lešnikovim namazov (mleko, lešniki, soja), čaj. Rženi kruh (gluten), s čokoladno-lešnikovim namazov (mleko, lešniki, soja), čaj. Kostna goveja juha (gluten, jajca), polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Ponedeljek

15. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Makova štručka (gluten, mleko), čaj, ananas. Makova štručka (gluten, mleko), čaj, ananas. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata z jajcem (jajca), redek sok. Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

16. 3.

ŠS kislo zelje

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), klementina. Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), klementina. Lečina kremna juha s krompirjem, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok. Crispy kruhki, mešano sezonsko sadje.

Sreda

17. 3.

ŠS lešniki (oreščki)

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Segedin golaž (gluten), bel kruh (gluten), biskvitni kolač z malinami (gluten, jajca, mleko). Bio sadni jogurt (mleko), kajzerica (gluten).

Četrtek

18. 3.

ŠS hruške

Mešani kruh brez aditivov (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh brez aditivov (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Bučna juha (gluten, mleko),  file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), 100% pomarančni sok.

Petek

19. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Grški jogurt (gluten).

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Ponedeljek. 22. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Sirova štručka (gluten), eko paprika, čaj. Sirova štručka (gluten), eko paprika, čaj. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, redek sok. Polnozrnata žemlja (gluten), mešano sezonsko sadje.

Torek

23. 3.

ŠS eko korenje

Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj, jabolko. Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj, jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Mleko (mleko), banana.

Sreda

24. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Grahova juha (gluten, mleko), pečen novozelanski polak (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Francoski rogljiček (gluten, mleko, jajca), jabolko.

Četrtek

25. 3

ŠS eko mleko (mleko)

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji zrezek z zelenjavni omaki, pražen krompir, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Petek

26. 3.

Jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten, mleko, soja), klementina. Jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten, mleko, soja), klementina. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Polbeli kruh (gluten), mešano sveže sadje.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Ponedeljek

29. 3.

ŠS eko paprika

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), motovilec, redek sok. Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

30. 3.

Mlečna ovsena kaša (mleko, gluten), kakav (soja). Mlečna ovsena kaša (mleko, gluten), kakav (soja). Korenčkova juha s pšeničnim zdrobom (gluten), mesne kroglice v paradižnikovi omaki (gluten, mleko), pire krompir (mleko), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Sreda

31. 3.

ŠS eko mleko

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Brokolijeva juha, telečji zrezki v naravni omaki s koruznimi njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAREC 2021

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

1. 3.

 

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt (mleko), klementina.

Torek

2. 3.

 

Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), planinski čaj z limono. Sveže sadje.

Pečen file atlantskega lososa (ribe), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Bela kajzerica (gluten), ledeni čaj.

Sreda

3. 3.

Mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten, mleko, soja), jabolko. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), goveje meso v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda.

Navihanček s čokoladnim nadevom (gluten, mleko, jajca), klementina.

 

Četrtek

4. 3.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten),rezine kumar, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), pleskavica, rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda. Bio navadni jogurt (mleko), jabolko.

Petek

5. 3.

Čokoladni mlečni riž (mleko, gluten, soja), banana. Sveže sadje. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), redek sok. Črna bombeta (gluten), 100% pomarančni sok.
       

Ponedeljek

8. 3.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj. Sveže sadje.

Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo, zelena solata, voda.

 

Prepečenec (gluten), banana.

Torek

9. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Sveže sadje. Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje (SO2), 100 jabolčni sok.

Sreda

10. 3.

 

Črni kruh brez aditivov (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki z piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Žepek z orehovim nadevom (gluten, mleko, jajca, oreščki), klementina.

Četrtek

11. 3.

Bio skutin sonček (gluten, mleko), čaj, jabolko. Zelenjavni krožnik. Pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko), voda Kefir (mleko), mešani kruh (gluten).

Petek

12. 3.

Rženi kruh (gluten), s čokoladno-lešnikovim namazov (mleko, lešniki, soja), čaj. Sveže sadje. Kostna goveja juha (gluten, jajca), polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).
       

Ponedeljek

15. 3.

Makova štručka (gluten, mleko), čaj, ananas. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata z jajcem (jajca), redek sok. Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

16. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), klementina. Sveže sadje.

Lečina kremna juha s krompirjem, skutni štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok.

 

Crispy kruhki, mešano sezonsko sadje.

Sreda

17. 3.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sveže sadje. Segedin golaž (gluten), bel kruh (gluten), biskvitni kolač z malinami (gluten, jajca, mleko). Bio sadni jogurt (mleko), kajzerica (gluten).

Četrtek

18. 3.

Mešani kruh brez aditivov (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko),  file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), 100% pomarančni sok.

Petek

19. 3.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Sveže sadje. Puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Grški jogurt (gluten).
       
Ponedeljek. 22. 3. Sirova štručka (gluten), eko paprika, čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, redek sok.

Polnozrnata žemlja (gluten), mešano sezonsko sadje.

 

Torek

23. 3.

 

Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj, jabolko. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Mleko (mleko), banana.

Sreda

24. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Sveže sadje.

Grahova juha (gluten, mleko), pečen novozelanski polak (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Francoski rogljiček (gluten, mleko, jajca), jabolko.

Četrtek

25. 3.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji zrezek z zelenjavni omaki, pražen krompir, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Petek

26. 3.

Jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten, mleko, soja), klementina. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Polbeli kruh (gluten), mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

29. 3.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), motovilec, redek sok. Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

30. 3.

Mlečna ovsena kaša (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Korenčkova juha s pšeničnim zdrobom (gluten), mesne kroglice v paradižnikovi omaki (gluten, mleko), pire krompir (mleko), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Sreda

31. 3.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sveže sadje. Brokolijeva juha, telečji zrezki v naravni omaki s koruznimi njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.054 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost