Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za september 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – SEPTEMBER 2019

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

2. 9.

 

 

Sprejem 1. razredov

Polbel kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko kumare, redek sok. Domača goveja juha iz domače govedine z jušnimi rezanci (gluten, jajca), polnozrnati polžki z bolonjsko omako in naribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s koruzo, voda. Jabolko, piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, soja).

Torek

3. 9.

 

Kruh iz krušne peči (gluten),  piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Kruh iz krušne peči (gluten),  piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Bučna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), eko pirin rižek (gluten), paradižnikova solata, redek sok. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Sreda

4. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko) , čokolada v prahu (mleko, sojin lecitin), domača jabolka. Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (gluten, sojin lecitin), domača jabolka. Enolončnica iz perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Presta (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

5. 9.

ŠS grozdje

Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Porova juha (gluten, mleko) , file atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, redek sok. Črna bombeta (gluten), mleko (mleko).

Petek

6. 9.

ŠS eko mleko

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač kostanjev med, čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač kostanjev med, čaj. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta (mleko?), pesa (SO2), voda. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

9. 9.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok, grozdje. Sirov burek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), jabolko.

Torek

10. 9.

 

ŠS hruške

Mlečni rogljiček (gluten, mleko) , kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Mlečni rogljiček (gluten, mleko), kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, kus-kus (gluten, mleko), paradižnikova solata, redek sok. Bio korenčkovo pecivo (gluten).

Sreda

11. 9.

 

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik čaj, z medom. Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, redek sok. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

12. 9.

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj, banane. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, voda. Grahova juha z rižem (mleko), mesna lazanja (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13. 9.

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko) , domača jabolka. Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko), domača jabolka. Bučna juha (gluten, mleko), pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača (mleko, gluten), voda. Sadna rezina (SO2, gluten).
       

Ponedeljek

16. 9.

ŠS eko mleko

 Eko polbel kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj, grozdje. Eko polbel kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), hruške.

Torek

17. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, redek sok.

Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni /orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok.

 

Kruhki hrustljavi polnozrnati (gluten), čokoladno mleko (mleko).

Sreda

18. 9.

ŠS

jabolka

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (sojq). Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

19. 9.

Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene domače safalade (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), redek sok. Navadni grški jogurt (mleko).

Petek

20. 9.

ŠS fige

Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), voda. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file morskega lista na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.
       

Ponedeljek.

23. 9.

ŠS hruške

Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Ješprenjeva juha z domačim suhim mesom (gluten), carski praženec iz eko moke in domačih jajc (gluten, mleko, jajca), voda. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

24. 9.

 

Polbel kruh (gluten), kuhan pršut, domače korenje, čaj. Polbel kruh (gluten)  piščančje prsi, domače korenje, voda. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čufti v omaki (gluten, jajca),  pire krompir (mleko), pesa (SO2), redek sok. Skuta s sadjem (mleko).

Sreda

25. 9.

 

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja), jabolka. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Paradižnikova juha (gluten, jajca), domači čevapčiči, omaka za pečenko (zelena) , domača ajdova kaša, zelena solata s fižolom, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), grozdje.

Četrtek

26. 9

Hot-dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja?) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Hot-dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja?) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Telečji ptički v grahovi omaki, gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio skutino pecivo  (gluten, mleko).

Petek

27. 9.

Bio polnozrnati kruh (gluten), sir (mleko), rezine kumar, čaj, banane. Bio polnozrnati kruh (gluten), sir (mleko), rezine kumar, redek sok. Bučna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), metuljčki  z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

  

JEDILNIK ZA VRTEC – SEPTEMBER 2019

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

2. 9.

 

Polbel kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko kumare, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Domača goveja juha iz domače govedine z jušnimi rezanci (gluten, jajca), polnozrnati polžki z bolonjsko omako in naribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata s koruzo, voda. Jabolko, piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, soja).

Torek

3. 9.

 

 

Kruh iz krušne peči (gluten),  piščančje prsi, šampinjoni (SO2), planinski čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), eko pirin rižek (gluten), paradižnikova solata, redek sok. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Sreda

4. 9.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko) , čokolada v prahu (mleko, sojin lecitin). Sveže sadje. Enolončnica iz perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Presta (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

5. 9.

Bio kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Porova juha (gluten, mleko) , file atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, redek sok. Črna bombeta (gluten), mleko (mleko).

Petek

6. 9.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), domač kostanjev med, čaj. Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta (mleko?), pesa (SO2), voda. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

9. 9.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), jabolko.

Torek

10. 9.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko) , kakav iz domačega mleka (mleko, sojin lecitin). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečena piščančja prsa file, kus-kus (gluten, mleko), paradižnikova solata, redek sok. Bio korenčkovo pecivo (gluten).

Sreda

11. 9.

 

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik čaj, z medom. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

12. 9.

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kisla smetana (mleko), eko paprika, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (mleko), mesna lazanja (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13. 9.

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko) , domača jabolka. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), pečen file severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), špinača (mleko, gluten), voda. Sadna rezina (SO2, gluten).
       

Ponedeljek

16. 9.

Eko polbel kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), hruške.

Torek

17. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tuna/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni /orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok. Kruhki hrustljavi polnozrnati (gluten), čokoladno mleko (mleko).

Sreda

18. 9.

Eko pšenični zdrob  na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Četrtek

19. 9.

Buhtelj z marmelado (mleko, soja, jajca, gluten), banane, čaj. Zelenjavni krožnik. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene domače hrenovke (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), redek sok. Navadni grški jogurt (mleko).

Petek

20. 9.

Bio koruzni mešan kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file morskega lista na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.
       

Ponedeljek.

23. 9.

Bio pekovsko pecivo s sirom in semeni, (gluten, mleko, sezam), mleko (mleko). Sveže sadje. Ješprenjeva juha z domačim suhim mesom (gluten), carski praženec iz eko moke in domačih jajc (gluten, mleko, jajca), voda. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

24. 9.

 

Polbel kruh (gluten), kuhan pršut, domače korenje, čaj. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čufti v omaki (gluten, jajca),  pire krompir (mleko), pesa (SO2), redek sok. Skuta s sadjem (mleko).

Sreda

25. 9.

 

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), domači čevapčiči, omaka za pečenko (zelena) , domača ajdova kaša, zelena solata s fižolom, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), grozdje.

Četrtek

26. 9

Hot-dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja?) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Zelenjavni krožnik. Telečji ptički v grahovi omaki, gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio skutino pecivo  (gluten, mleko).

Petek

27. 9.

Bio polnozrnati kruh (gluten), sir (mleko), rezine kumar, čaj. Sveže sadje. Bučna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), metuljčki  z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.349 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost