Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za november 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – NOVEMBER 2019

DATUM MALICA 1. R MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  4. 11. Polnozrnati francoski rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), čaj, hruška. Sirov burek (gluten, mleko, jajca, zelena), čaj. Zelenjavna juha iz sveže eko zelenjave, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca),  jabolčna čežana, voda. Navadni grški jogurt (mleko), jabolko.

Torek

5. 11.

ŠS  jabolka

Črni kruh (gluten), kisla smetana (mleko) , čaj. Črni kruh (gluten), kisla smetana, (mleko), grozdni sok. File novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Sadna ploščica (gluten, SO2).
Sreda            6. 11. Eko prosena kaša na domačem  mleku (mleko), kakav (sojin lecitin) , banana. Eko prosena kaša  na domačem  mleku (mleko), kakav (sojin lecitin), banana. Zeljna jota z mletim suhim mesom, kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Prepečenec (gluten), mandarina.

Četrtek

7. 11.

ŠS eko paprika

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, mleko (mleko). Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, mleko (mleko). Puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s čičeriko, redek sok. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Petek

8. 11.

Ovseni kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe), sadni čaj, grozdje. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), sadni čaj. Korenčkova juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten, jajca), pesa, voda. Mešano sveže sadje

Ponedeljek  11. 11.

ŠS kaki

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata, voda. Banana.

Torek

12. 11.

Hot dog štručka (gluten), domače hrenovke mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Hot dog štručka (gluten), domače hrenovke (mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Peresniki s paradižnikovo omako (gluten, mleko, jajca), riban sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio sadni kefir (mleko), hruška.

Sreda            13. 11.

ŠS eko mleko (mleko)

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca),  čaj, jabolko. File atlantskega lososa na žaru (ribe), rizi bizi, kremna omaka (mleko, gluten), zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki (mleko, gluten), 100% sadni sok.
Četrtek        14. 11. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj z limono. Obara z zelenjavo, ajdovi žganci, mandarina, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek           15. 11.

 

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sadni smootie. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, pesa, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (mleko, gluten, sezam).

Ponedeljek  18. 11.

ŠS eko kumare

Bio pirin mešan kruh (gluten), mlečni namaz mleko), čaj, hruška. Bio pirin mešan kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten), čokoladno mleko (mleko).

Torek

19. 11.

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam), domače mleko (mleko),  banana. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam), domači navadni probiotični jogurt (mleko),  banana. Ocvrt file aljaškega polaka (riba, gluten), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano suho sadje (SO2), 100 % sadni sok.
Sreda            20. 11. Polbeli kruh (gluten),  eko piščančje prsi v ovitku, korenje, zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten),  eko piščančje prsi v ovitku, korenje, zeliščni čaj z limono. Enolončnica s teletino, ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca) , jabolčna čežana, voda. Koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        21. 11. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), jabolko. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka z zelenjavo, omaka (zelena), kus-kus (gluten), pesa, redek sok. Bio sadni jogurt (mleko).

Petek           22. 11.

ŠS eko mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Domača pečenica, slan krompir v kosih, praženo kislo zelje, voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek  25. 11.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko), jabolko. Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko). Piščanec v smetanovi omaki (gluten, mleko), koruzni svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

26. 11.

ŠS eko paprika

Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Pasulj juha s suhim mesom, krompirjevi krhlji, zelena solata s koruzo, redek sok. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda            27. 11.

 

 

Polnozrnati kruh (gluten), tunin namaz (ribe), korenje, čaj, banana. Polnozrnati kruh (gluten), tunin namaz (ribe), korenje, čaj. Čufte v omaki (gluten), polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Črni kruh (gluten), marmelada.

Četrtek

28. 11.

Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), domače mleko (mleko), mandarina. Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), domače mleko (mleko), mandarina. Boranja s svinjino (gluten), gluhi štruklji (gluten), jabolko, voda. Bio korenčkovo pecivo (gluten).

Petek           29. 11.

ŠS indijski oreščki (oreščki)

Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), čaj. Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), čaj. Cvetačna juha gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 JEDILNIK ZA VRTEC – NOVEMBER 2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  4. 11. Polnozrnati francoski rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha iz sveže eko zelenjave, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, jajca),  jabolčna čežana, voda. Navadni grški jogurt (mleko), jabolko.

Torek

5. 11.

Črni kruh (gluten), kisla smetana (mleko) , čaj. Sveže sadje. File novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Sadna ploščica (gluten, SO2).
Sreda            6. 11. Eko prosena kaša na domačem  mleku (mleko), kakav (sojin lecitin) , banana. Sveže sadje. Zeljna jota z mletim suhim mesom, kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Prepečenec (gluten), mandarina.

Četrtek

7. 11.

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, mleko (mleko). Zelenjavni krožnik. Puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s čičeriko, redek sok. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Petek

8. 11.

Ovseni kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe), sadni čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten, jajca), pesa, voda. Mešano sveže sadje.
Ponedeljek  11. 11. Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata, voda. Banana.

Torek

12. 11.

Hot dog štručka (gluten), domače hrenovke mleko), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono. Sveže sadje. Peresniki s paradižnikovo omako (gluten, mleko, jajca), riban sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio sadni kefir (mleko), hruška.
Sreda            13. 11. Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru (ribe), rizi bizi, kremna omaka (mleko, gluten), zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki (mleko, gluten), 100% sadni sok.
Četrtek        14. 11. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Obara z zelenjavo, ajdovi žganci, mandarina, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek           15. 11.

 

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, pesa, voda. Bio koruzno pekovsko pecivo (mleko, gluten, sezam).
Ponedeljek  18. 11. Bio pirin mešan kruh (gluten), mlečni namaz mleko), čaj. Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten), čokoladno mleko (mleko).

Torek

19. 11.

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam), domače mleko (mleko). Sveže sadje. Ocvrt file aljaškega polaka (riba, gluten), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano suho sadje (SO2), 100 % sadni sok.
Sreda            20. 11. Polbeli kruh (gluten),  eko piščančje prsi v ovitku, korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Enolončnica s teletino, ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca) , jabolčna čežana, voda. Koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        21. 11. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Zelenjavni krožnik. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka z zelenjavo, omaka (zelena), kus-kus (gluten), pesa, redek sok. Bio sadni jogurt (mleko).
Petek           22. 11. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača borovničeva marmelada, čaj. Sveže sadje. Domača pečenica, slan krompir v kosih, praženo kislo zelje, voda. Mešano sveže sadje.

Ponedeljek  25. 11.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , mleko (mleko). Sveže sadje. Piščanec v smetanovi omaki (gluten, mleko), koruzni svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

26. 11.

Ovseni kruh (gluten), mortadela, čaj. Sveže sadje. Pasulj juha s suhim mesom, krompirjevi krhlji, zelena solata s koruzo, redek sok. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda            27. 11.

 

 

Mojčin kruh (gluten), riomare pate tunin namaz (ribe, soja), korenje, čaj. Sveže sadje. Mesne kroglice- čufte v omaki (gluten), polenta, zelena solata s čičeriko, voda ali čaj. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki) (vrtec brez oreščkov), voda ali redek sirup.

Četrtek

28. 11.

Žepek z orehovim nadevom (mleko, jajca, gluten, orehi), domače mleko (mleko). Zelenjavni krožnik. Boranja s svinjino (gluten), gluhi štruklji (gluten), jabolko, voda. Bio korenčkovo pecivo (gluten).
Petek           29. 11. Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.161 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost