Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za marec 2020

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAREC 2020

  

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

2. 3.

ŠS eko korenje

Bio kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Bio kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Porova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).

Torek

3. 3.

 

Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), mleko (mleko), banana. Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), mleko (mleko), banana. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo, zelena solata, redek sok. Koruzni vaflji, 100% pomarančni sok.

Sreda

4. 3.

Mleko (mleko), kosmiči medvedki (gluten, mleko, soja), jabolko. Pica (gluten, mleko), zeliščni čaj, jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), goveji zrezki v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda.

Bio korenčkova bombeta (gluten).

 

Četrtek

5. 3.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni v kisu (SO2), planinski čaj. Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni v kisu (SO2), čaj. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (ribe), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

6. 3.

Pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), redek sok. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

9. 3.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj, hruška. Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten),  domač jabolčni sok, hruška. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Torek

10. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, soja). Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, soja). Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

Sreda

11. 3.

ŠS kislo zelje

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki s piščancem (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Mleko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

12. 3.

ŠS jabolka

Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13. 3.

Koruzni kosmiči (gluten), domač probiotični jogurt (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), domač probiotični jogurt (mleko), banana. Grahova juha (gluten, mleko), polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).
       

Ponedeljek

16. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Makova štručka (gluten, mleko), čaj, jabolko. Makova štručka (gluten, mleko), čaj, jabolko. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, redek sok. Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

17. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Lečina kremna juha s krompirjem, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok. Crispy kruhki (gluten, mleko), hruška.

Sreda

18. 3.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, mleko (mleko). Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, mleko (mleko). Puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Četrtek

19. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe),  redkvice, zeliščni čaj z limono. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, redek sok. Bio jagodni kefir (mleko).

Petek

20. 3.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata, voda. Mešano sezonsko sadje.
       
Ponedeljek. 23. 3. Hot dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Hot dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Govnač, polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Banana.

Torek

24. 3.

 

Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj, hruška. Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), mleko (mleko).

Sreda

25. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

Četrtek

26. 3

ŠS jabolka

ŠS eko mleko

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj. Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s koruzo, redek sok. Prepečenec (gluten), hruška.

Petek

27. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, soja), banana. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, soja), banana. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

30. 3.

ŠS eko paprika

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata, redek sok. Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

31. 3.

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko), hruška. Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko), hruška. Porova juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s piščancem, rdeča pesa v solati, redek sok. Bio navadni jogurt (mleko).

Sreda

1. 4.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Brokolijeva juha, telečji zrezki v naravni omaki s koruznimi njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

2. 4.

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s koruzo, voda. Makova štručka (gluten, mleko).

Petek

3. 4.

ŠS eko korenje

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, čaj. Polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, čaj. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava na olivem olju, voda. Sveže mešano sadje.

  

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAREC 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

2. 3.

 

Bio kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).

Torek

3. 3.

 

Polnozrnati rogljiček  (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), mleko (mleko). Sveže sadje. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo, zelena solata, redek sok. Koruzni vaflji, 100% pomarančni sok.

Sreda

4. 3.

Mleko (mleko), kosmiči medvedki (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), goveji zrezki v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda.

Bio korenčkova bombeta (gluten).

 

Četrtek

5. 3.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni v kisu (SO2), planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (ribe), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

6. 3.

Pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), polbeli kruh (gluten), borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), redek sok. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

9. 3.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Torek

10. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje (SO2).

Sreda

11. 3.

 

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki s piščancem (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Mleko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

12. 3.

Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Zelenjavni krožnik. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13. 3.

Koruzni kosmiči (gluten), domač probiotični jogurt (mleko), banana. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).
       

Ponedeljek

16. 3.

Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, redek sok. Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

17. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Lečina kremna juha s krompirjem, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, redek sok. Crispy kruhki (gluten, mleko), hruška.

Sreda

18. 3.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, mleko (mleko). Sveže sadje. Puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Četrtek

19. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, redek sok. Bio jagodni kefir (mleko).

Petek

20. 3.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata, voda. Mešano sezonsko sadje.
       
Ponedeljek. 23. 3. Hot dog štručka (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Sveže sadje. Govnač, polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Banana.

Torek

24. 3.

 

Bio pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), mleko (mleko).

Sreda

25. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Sveže sadje.

File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

Četrtek

26. 3.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj. Zelenjavni krožnik. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s koruzo, redek sok. Prepečenec (gluten), hruška.

Petek

27. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

30. 3.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata, redek sok. Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

31. 3.

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s piščancem, rdeča pesa v solati, redek sok. Bio navadni jogurt (mleko).

Sreda

1. 4.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Brokolijeva juha, telečji zrezki v naravni omaki s koruznimi njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

2. 4.

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.   Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s koruzo, voda. Makova štručka (gluten, mleko).

Petek

3. 4.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, čaj.   Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava na olivem olju, voda. Sveže mešano sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

(Skupno 874 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost