Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za junij 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – JUNIJ 2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB  MALICA

3. 6.

ponedeljek

ŠS eko paprika

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), čaj. Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), čaj. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci z ocvirki, mlečni sladoled (gluten?, mleko), voda. 100 % pomarančni sok, bio rumena bombeta  (gluten).

4. 6.

Torek

ŠS eko mleko

Kruh iz krušne peči  (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med , čaj, jagode. Kruh iz krušne peči  (gluten) , domače maslo (mleko), gozdni med, voda, jagode.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjeva musaka z mesom (mleko, jajca), domača zelena solata s čičeriko, redek sok.

 

Navadni tekoči jogurt (mleko), grisini  (gluten, mleko).

5. 6.

sreda

Bio koruzni kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko?), čaj, eko korenje. Bio koruzni kruh (gluten), tuna (ribe), voda, eko korenje. Enolončnica s piščancem, carski praženec (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki (mleko, gluten), nektarina.

6. 6.

četrtek

ŠS češnje

(Mavrič)

Bio makova pletenica (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin). Bio makova pletenica (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin). Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), file polenovke na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, redek sok. Stoletno pecivo (gluten, soja, sezam).

7. 6.

petek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir Jošt (mleko), paradižnik, sadni čaj.  Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir Jošt (mleko), paradižnik, voda. Špargljeva juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), rizi bizi, domača zelena solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.
       

10. 6.

ponedeljek

ŠS eko kumare

Bio ržen mešan kruh (gluten)  domač kuhan pršut, zeliščni čaj. Bio ržen mešan kruh (gluten), domač kuhan pršut, voda. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko?), mlad stročji fižol v solati, sladoled v lončku (mleko), voda. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca).

11. 6.

torek

Pisan kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko), čaj, marelice. Pisan kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko) , marelice, voda. Fižolova juha z metuljčki (gluten, jajca), cvetačni polpeti  (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), redek sok. Temna borovničeva palčka (gluten, jajca, mleko, soja).

12. 6.

sreda

Koruzni kosmiči (gluten, mleko ?), domač navadni jogurt (mleko), nektarina. Koruzni kosmiči  (gluten, mleko), domač navadni jogurt (mleko), nektarina. Kumarična kremna juha (gluten, mleko), domači čevapčiči, omaka za pečenko (zelena),  tri žita (gluten)  , paradižnikova solata s papriko in čebulo, voda. Smoothie, prepečenec (gluten).

13. 6.

četrtek

Sirova štručka (gluten, mleko, soja, jajca), čaj, banana. Sirova štručka (gluten, mleko, soja, jajca), čaj, banana. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), polširoki valjani rezanci (gluten, jajca)  z mletimi lešniki (lešniki), čežana, redek sok. Kruh Veselko (gluten), domače maslo (mleko), jabolko.

14. 6.

Petek

ŠS eko mleko

Polnozrnat kruh (gluten), Viki krema (mleko, sojin lecitin), čaj, češnje. Polnozrnat kruh (gluten), Viki krema (mleko, sojin lecitin), voda,  češnje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
       

17. 6.

ponedeljek

Bio pirin mešan kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj. Bio pirin mešan kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, voda. Porova juha (gluten, mleko), puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, domača zelena solata, voda. Grški jogurt navadni, jabolko (mleko).

18. 6

torek

ŠS eko paradižnik

Bio polbel kruh ( gluten), rio mare pate tunin namaz ( ribe, soja), čaj. Bio polbel kruh ( gluten), rio mare pate tunin namaz (ribe, soja), voda. Lečna kremna juha s krompirjem, narastek s proseno kašo in jabolki (gluten?, mleko, jajca), kompot. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca), soja).

19. 6.

sreda

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), marelice. Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), marelice. Bučna kremna juha( gluten, mleko), mali metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), mešana solata, voda. Banana, grisini (gluten, mleko).

20. 6.

četrtek

Kekčev kruh (gluten) puranja šunka (mleko, soja?)  kisle kumarice (SO2), čaj. Kekčev kruh (gluten), puranja šunka (mleko, soja?),  kisle kumarice ( SO2), voda. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.

21. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarine, čaj. Skutni burek (gluten, mleko, jajca), nektarine, voda. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), file atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje
 

24. 6.

ponedeljek

ŠS češnje

Kraljeva štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Kraljeva štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Korenčkova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa (SO2), voda. Kruh Veselko (gluten), pašteta (mleko).

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

  

JEDILNIK ZA VRTEC – JUNIJ  2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB  MALICA

3. 6.

ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), čaj. Sveže sadje. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci z ocvirki, mlečni sladoled (gluten?, mleko), voda. 100 % pomarančni sok, bio rumena bombeta  (gluten).

4. 6.

Torek

Kruh iz krušne peči  (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, čaj, jagode. Sveže sadje.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjeva musaka z mesom (mleko, jajca), domača zelena solata s čičeriko, redek sok.

 

Navadni tekoči jogurt (mleko), grisini  (gluten, mleko).

5. 6.

sreda

Bio koruzni kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko?), čaj, eko korenje. Sveže sadje Enolončnica s piščancem, carski praženec (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki (mleko, gluten), nektarina.

6. 6.

četrtek

Bio makova pletenica (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin). Zelenjavni krožnik. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), file polenovke na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, redek sok. Stoletno pecivo (gluten, soja, sezam).

7. 6.

petek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir Jošt (mleko), paradižnik, sadni čaj. Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), rizi bizi, domača zelena solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.
       

10. 6.

ponedeljek

Bio ržen mešan kruh (gluten)  domač kuhan pršut, zeliščni čaj. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko?), mlad stročji fižol v solati, sladoled v lončku (mleko), voda. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca).

11. 6.

torek

Pisan kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko), čaj, marelice. Sveže sadje. Fižolova juha z metuljčki (gluten, jajca), cvetačni polpeti  (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), redek sok. Temna borovničeva palčka (gluten, jajca, mleko, soja).

12. 6.

sreda

Koruzni kosmiči (gluten, mleko ?), domač navadni jogurt (mleko), nektarina. Sveže sadje Kumarična kremna juha (gluten, mleko), domači čevapčiči, omaka za pečenko (zelena),  tri žita (gluten)  , paradižnikova solata s papriko in čebulo, voda. Smoothie, prepečenec (gluten).

13. 6.

četrtek

Sirova štručka (gluten, mleko, soja, jajca), čaj, banana. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), polširoki valjani rezanci (gluten, jajca)  z mletimi lešniki (lešniki), čežana, redek sok. Kruh Veselko (gluten), maslo (mleko), jabolko.

14. 6.

petek

Polnozrnat kruh (gluten), Viki krema (mleko, sojin lecitin), čaj, češnje. Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
       

17. 6.

ponedeljek

Bio pirin mešan kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), puranji zrezki v gobovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, domača zelena solata, voda. Grški jogurt navadni, jabolko (mleko).

18. 6

torek

Bio polbel kruh ( gluten), rio mare pate tunin namaz ( ribe, soja), čaj. Sveže sadje. Lečna kremna juha s krompirjem, narastek s proseno kašo in jabolki (gluten?, mleko, jajca), kompot. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja).

19. 6.

sreda

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), marelice. Sveže sadje Bučna kremna juha( gluten, mleko), mali metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), mešana solata, voda. Banana, grisini (gluten, mleko).

20. 6.

četrtek

Kekčev kruh (gluten) puranja šunka (mleko, soja?)  kisle kumarice (SO2), čaj. Zelenjavni krožnik. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešano suho sadje ( SO2), 100% pomarančni sok.

21. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarine, čaj. Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), file atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.
       

24. 6.

ponedeljek

Kraljeva štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa (SO2), voda. Kruh Veselko (gluten), pašteta (mleko).

25. 6.

torek

DAN DRŽAVNOSTI  

26. 6.

sreda

Polnozrnat mlečni zdrob s kakavom (gluten, mleko, sojin lecitin), rozine (SO2). Sveže sadje Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), popečen mladi krompir s peteršiljem,  domač mesni sir ( mleko, soja), domača zelena solata, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), 100% jabolčni sok.

27. 6.

četrtek

Bio korenčkov kruh (gluten), piščančja prsa, paprika, čaj. Zelenjavni krožnik. Špargljeva juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), polžki s paradižnikovo omako (gluten), nariban sir (mleko), domača zelena solata, redek sok. Bio buhtelj (gluten, mleko, jajca, nadev?).

28. 6.

petek

Kruh  Veselko ( gluten), topljeni sir (mleko), čaj. Sveže sadje. Enolončnica s piščancem, svežo sezonsko zelenjavo in krompirjem, ajdove palačinke s skutnim nadevom iz domače skute ( gluten, mleko, jajca), sadni kompot ( SO2). Mešana sveža zelenjava, prepečenec (gluten).

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.025 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost