Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAREC 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAREC 2022

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

28. 2.

ŠS eko paprika

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono.

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono.

 

Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).

Torek

1. 3.

 

Krof  (jajca, mleko, gluten, soja), mleko (mleko), banana. Krof  (jajca, mleko, gluten, soja), mleko (mleko), banana. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s koruzo, voda. Koruzni vaflji, 100% pomarančni sok.

Sreda

2. 3.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), planinski čaj z medom, jabolko.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), planinski čaj z medom, jabolko.

 

Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

Bio korenčkova bombeta (gluten).

 

Četrtek

3. 3.

Bio pirin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj. Bio pirin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

4. 3.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kumarice v kisu (SO2), čaj, hruška. Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kumarice v kisu (SO2), čaj. Jota s kislim zeljem (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (mleko, jajca, gluten, soja), voda. Mešano sveže sadje.
   

 

 

   

Ponedeljek

7. 3.

 

Bio pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Bio pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda. Jabolčni čips in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

Torek

8. 3.

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj, hruška. Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten),  domač jabolčni sok, hruška. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda

9. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko), banana. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).

Četrtek

10. 3.

ŠS kislo zelje

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki s puranjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Petek

11. 3.

ŠS jabolka

Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

14. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Makova štručka (gluten, mleko), čaj, jabolko. Makova štručka (gluten, mleko), čaj, jabolko.

Porova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

 

 

Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

15. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Lečina kremna juha s krompirjem, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki, hruška.

Sreda

16. 3.

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Četrtek

17. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono, hruška. Polbeli kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, zeliščni čaj z limono. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Bio sadni jogurt (mleko).

Petek

18. 3.

Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj. Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj, jabolko. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Mešano sezonsko sadje.
         
Ponedeljek. 21. 3. Bio polnozrnata štručka (gluten, sezam), kakav (mleko, soja), banana.

Bio polnozrnata štručka (gluten, sezam), domač probiotični jogurt (mleko, soja), banana.

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Kakavovi (gluten, jajca, mleko, soja), mleko (mleko).

Torek

22. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Prepečenec (gluten), hruška.

Sreda

23. 3.

 

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

Hot dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

 

Govnač, polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda.

Banana.

 

Četrtek

24. 3

ŠS jabolka

ŠS eko mleko (mleko)

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj. Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj.

Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

 

 

 

Grški jogurt (mleko).

 

Petek

25. 3.

ŠS eko korenje

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), planinski čaj z medom. Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), planinski čaj z medom. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

28. 3.

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko), hruška. Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko), hruška.

Grahova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

 

Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

29. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), sadni čaj.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), sadni čaj.

 

Porova juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s piščancem, rdeča pesa v solati, voda. Bio sadni kefir (mleko).

Sreda

30. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

Brokolijeva juha, telečji trakci v naravni omaki (gluten, mleko), koruzni njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda.

 

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

31. 3.

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Ričet (gluten), beli kruh (gluten), puding (mleko), voda.

 

Mlečni rogljič (gluten, mleko).

Petek

1. 4.

 

Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj.

 

Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava na olivnem olju, voda. Sveže mešano sadje.

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAREC 2022

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

28. 2.

 

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono.

 

Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).

Torek

1. 3.

 

Krof  (jajca, mleko, gluten, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s koruzo, voda. Koruzni vaflji, 100% pomarančni sok.

Sreda

2. 3.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), planinski čaj z medom. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

Bio korenčkova bombeta (gluten).

 

Četrtek

3. 3.

Bio pirin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Bio navadni jogurt (mleko).

Petek

4. 3.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kumarice v kisu (SO2), čaj. Sveže sadje. Jota s kislim zeljem (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (mleko, jajca, gluten, soja), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

7. 3.

 

Bio pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Brokolijeva krem juha (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda. Jabolčni čips, Crispy kruhki.

Torek

8. 3.

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), otroški čaj. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda

9. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana.

Sveže sadje.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca).

Četrtek

10. 3.

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), krompirjevi svaljki v smetanovi omaki s puranjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda. Bio sadni kefir (mleko), grisini (gluten, mleko).

Petek

11. 3.

Bio skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

14. 3.

Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Presta (gluten), 100% multivitaminski sok.

Torek

15. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja).

 

Sveže sadje. Lečina kremna juha s krompirjem, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Crispy kruhki, hruška.

Sreda

16. 3.

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Četrtek

17. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Bio sadni jogurt (mleko).

Petek

18. 3.

Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj. Sveže sadje. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Mešano sezonsko sadje.
         
Ponedeljek. 21. 3. Bio polnozrnata štručka (gluten, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Kakavovi (gluten, jajca, mleko, soja), mleko (mleko).

Torek

22. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Prepečenec (gluten), hruška.

Sreda

23. 3.

 

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

 

Sveže sadje. Govnač, polbeli kruh (gluten), marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda Banana.

Četrtek

24. 3.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), čaj. Zelenjavni krožnik. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

Grški jogurt (mleko).

 

Petek

25. 3.

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), planinski čaj z medom. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z mletimi orehi in sladkorjem (gluten, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

28. 3.

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), mleko (mleko). Sveže sadje.

Grahova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Jabolko, grisini (gluten, mleko).

Torek

29. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), sadni čaj. Sveže sadje.

Porova juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s piščancem, rdeča pesa v solati, voda.

 

 

Bio sadni kefir (mleko).

Sreda

30. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje.

Brokolijeva juha, telečji trakci v naravni omaki (gluten, mleko), koruzni njoki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

31. 3.

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja).

 

Zelenjavni krožnik.

Ričet (gluten), beli kruh (gluten), puding (mleko), voda.

 

Mlečni rogljič (gluten, mleko).

Petek

1. 4.

Bio polnozrnati kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj.

 

Sveže sadje. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava na olivnem olju, voda. Sveže mešano sadje.

 

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.441 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost