Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – APRIL 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – APRIL 2022

DATUM MALICA 1.r

MALICA

 

KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 4.

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Zelenjavna mineštra s čičeriko in bulgurjem (gluten), sirovi kaneloni (gluten, jajca, mleko), voda. Crispy kruhki, jabolko.

Torek

5. 4.

 

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), rizi bizi, zelena solata z alfa alfa kalčki, voda.

 

Sadni jogurt (mleko).

Sreda

6. 4.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj.

 

Krompirjev golaž z domačo hrenovko (mleko, soja, gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Banana.

Četrtek

7. 4.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, planinski čaj, lešniki (lešniki).

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, planinski čaj, lešniki (lešniki).

 

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki (gluten) z bolonjsko omako, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Petek

8. 4.

ŠS eko kumare

Pirin kruh (gluten), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj, jabolko. Pirin kruh (gluten), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj. Paradižnikova juha (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

11. 4.

 

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja).

Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda.

 

Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).

Torek

12. 4.

ŠS eko paprika

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko), banana.

 

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko), banana. Pasulj (gluten), domač rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda.

Prepečenec (gluten), 100% ananasov sok.

 

Sreda

13. 4.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko korenje, čaj, hruška. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko korenje, čaj.

Porova juha (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), domača ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Mleko (mleko), polnozrnati piškoti (gluten, soja).

Četrtek

14. 4

Domači črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), zeliščni čaj. Domač črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok.

Grahova kremna juha (gluten, mleko), piščančji/puranji ražnjiči, pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda.

 

Mešano sveže sadje.

Petek

15. 4.

ŠS jabolka

Sirov burek (gluten, mleko, jajca) kakav (mleko, soja), velikonočni jajček (mleko, soja). Sirov burek (gluten, mleko, jajca) kakav (mleko, soja), velikonočni jajček (mleko, soja).

Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Eko sadni kefir (mleko).
         

Ponedeljek

18. 4.

 

 

PRAZNIK

Torek

19. 4.

 

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Jabolko, presta (gluten, mleko).

Sreda

20. 4.

Eko koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

Eko koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

 

Telečja obara, ajdovi žganci, čokoladni ježek (jajca, mleko, soja, gluten), voda.

 

Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja).

Četrtek

    21. 4.

 

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, čaj.

 

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, čaj.

Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zeljnata solata s koruzo, voda.

 

Mešano sveže sadje.

Petek

22. 4.

ŠS eko mleko (mleko)

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Grški jogurt (mleko).
         

Ponedeljek

25. 4.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), čokoladni namaz (mleko, soja), bela kava (gluten, soja, mleko).

 

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), čokoladni namaz (mleko, soja), bela kava (gluten, soja, mleko). Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, eko jabolko.

Torek

26. 4.

Ajdov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko kumar, planinski čaj. Ajdov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko kumar, planinski čaj. Ričet (gluten), črni kruh (gluten), vanilijev sladoled (mleko), voda. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – APRIL 2022

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 4.

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Zelenjavna mineštra s čičeriko in bulgurjem (gluten), sirovi kaneloni (gluten, jajca, mleko), voda. Crispy kruhki, jabolko.

Torek

5. 4.

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), rizi bizi, zelena solata z alfa alfa kalčki, voda. Sadni jogurt (mleko).

Sreda

6. 4.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj. Sveže sadje. Krompirjev golaž z domačo hrenovko (mleko, soja, gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Banana.

Četrtek

7. 4.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki (gluten) z bolonjsko omako, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Petek

8. 4.

Pirin kruh (gluten), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj. Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

11. 4.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja).

 

Sveže sadje. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda. Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).

Torek

12. 4.

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), domač sadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Pasulj (gluten), domač rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda. Prepečenec (gluten), 100% ananasov sok.

Sreda

13. 4.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, eko korenje, čaj, hruška. Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), domača ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mleko (mleko), polnozrnati piškoti (gluten, soja).

Četrtek

14. 4

Domači črni kruh iz krušne peči (gluten), zeliščni sir (mleko), čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova kremna juha (gluten, mleko), piščančji/puranji ražnjiči, pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Mešano sveže sadje.

Petek

15. 4.

Sirov burek (gluten, mleko, jajca) kakav (mleko, soja), velikonočni jajček (mleko, soja). Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Eko sadni kefir (mleko).
         

Ponedeljek

18. 4.

 

PRAZNIK

 

Torek

19. 4.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Jabolko, presta (gluten, mleko).

Sreda

20. 4.

Eko koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Telečja obara, ajdovi žganci, čokoladni ježek (jajca, mleko, soja, gluten), voda. Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja).

Četrtek

21. 4.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, čaj. Zelenjavni krožnik.

Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zeljnata solata s koruzo, voda.

 

Mešano sveže sadje.

Petek

     22. 4.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Grški jogurt (mleko).
   

Ponedeljek

25. 4.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), čokoladni namaz (mleko, soja), bela kava (gluten, soja, mleko). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, eko jabolko.

Torek

26. 4.

Ajdov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko kumar, planinski čaj. Sveže sadje. Ričet (gluten), črni kruh (gluten), vanilijev sladoled (mleko), voda. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

Sreda

27. 4.

 

PRAZNIK

Četrtek

28. 4.

Pisani kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki s tunino omako (gluten, ribe, mleko), ribani sir (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Banana.

Petek

29. 4.

Mlečni riž (mleko), cimetov posip, suhe slive (SO2). Sveže sadje

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s koruzo, čarobna skodelica (mleko, gluten), voda.

 

Mešano sveže sadje.
             

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

(Skupno 1.229 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost