Šolska prehrana v šolskem letu 2012/2013

Učenci naj bi v dopoldanskem času zaužili vsaj en obrok hrane. Po nacionalnem programu učencem zagotavljamo šolsko malico; za učence 1. razredov zajtrk. V razširjenem, ekonomskem programu, nudimo zajtrk, kosila, malico za učence v podaljšanem bivanju in kosila za zunanje abonente. Kosila za učence so med 11.00 in 13.30, za zunanje uporabnike po dogovoru. Malico učenci naročijo pri razrednikih, kosila pa v računovodstvu šole. V primeru odsotnosti je potrebno prehrano odjaviti v računovodstvu šole na telefon 04/270-03-12 od 6.45 do 8. ure zjutraj.

Pri sestavi jedilnikov upoštevamo smernice zdravega prehranjevanja v vzgojno-izobraževalnih ustanovah.

Kuhinja je pod nadzorom HACCP sistema, ZZV Kranj in Republiškega inšpektorata. Organizator šolske prehrane je Mojca Bukovnik.

Predšolskim otrokom v oddelkih vrtca zagotavljamo celodnevno prehrano: zajtrk, kosilo in popoldansko malico.

V avgustu 2010 so bila na podlagi 6. člena Zakona o šolski prehrani (Uradni list RS, št. 43/2010 z dne 31. 5. 2010) izdana Pravila o šolski prehrani. Pravila je septembra 2010 obravnaval in sprejel Svet šole. Pravila določajo postopke, ki zagotavljajo evidentiranje in nadzor nad koriščenjem obrokov, določa čas in način odjave posameznega obroka, ravnanje z neprevzetimi obroki ter načine seznanitve učencev in staršev.

Cene prehrane za šolsko leto 2012/13

Obrok

Celodnevna prehrana – vrtec

2,01 €

Zajtrk

0,80 €

Šolska malica

0,80 €

Kosilo za učence – razredna stopnja

2,50 €

Kosilo za učence –   predmetna stopnja

2,70 €

Prehrana v OPB (malica in kosilo)

3,15 €

Malica za učence v OPB

0,65 €

Kosilo za zunanje

4,00 €

Cene šolske prehrane se bodo spreminjale v skladu s pravili šolske prehrane oziroma skladno z rastjo cen prehranskih izdelkov.