Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – OKTOBER 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO – OKTOBER 

 

  MALICA 1. r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

2. 10.

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), hruška.

 

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), hruška. Porova juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki v zelenjavni omaki s piščancem (gluten) zelena solata, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Torek

3. 10.

ŠS eko paradižnik

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, otroški čaj, jabolko.

 

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, otroški čaj Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), rižota z eko zelenjavo, eko sir na žaru (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, slive.

Sreda

4. 10.

 

Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata s fižolom, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

5. 10.

Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko), banana. Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko), banana. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjen brokoli z olivnim oljem, voda. Eko korenčkova bombeta (gluten), ringlo.

Petek

6. 10.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni sladoled  (mleko), voda. Sveže sadje.
         

Ponedeljek

9. 10.

 

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), slive, čaj. Pizza s sirom (gluten, mleko), slive, 100% sadni sok. Bučna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (jajca, mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

10. 10.

ŠS mleko

(mleko)  

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), maslo (mleko), slivova marmelada, sadni čaj. Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), maslo (mleko), slivova marmelada, sadni čaj. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s kalčki, voda. Navadni jogurt (mleko), hruška.

Sreda

11. 10.

ŠS jabolka

Koruzni kosmiči (gluten), sadni jogurt (mleko).

 

Koruzni kosmiči (gluten), sadni jogurt (mleko). Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko kifeljc (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Četrtek

12. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj, grozdje. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj. Lečina juha (mleko, gluten), fuži v paradižnikovi omaki z bučkami in ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Petek

13. 10.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko, gluten), eko kamutov kruh (gluten), pirini marelični cmoki (SO2, jajca, gluten), voda. Sveže sadje.
         

Ponedeljek. 16. 10.

ŠS hruške

ŠS mleko

(mleko)  

Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Zelenjavna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v naravni omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  zeljnata solata s koruzo, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Torek

17. 10.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), banana, kakav (soja). Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), banana, kakav (soja). Golaž iz eko govejega mesa (gluten, SO2), polenta, zelena solata s čičeriko, voda. Ajdov kruh (gluten), 100% sadni sok.

Sreda

18. 10.

 

Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko pecivo s semeni in sirom (gluten, sezam, mleko).

Četrtek

19. 10.

Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), kisle kumarice, otroški čaj. Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), kisle kumarice, otroški čaj. Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko),  jabolko.

Petek

20. 10.

ŠS jabolka

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Jesenska enolončnica s čičeriko (gluten), pehtranov kolač (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

23. 10.

Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj, jabolko. Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj.

Juha iz eko korenčka (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda.

 

Koruzni vaflji, grozdje.

Torek

24. 10.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

Rižota iz treh žit s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

Sreda

25. 10.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, eko paprika, otroški čaj.

 

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, eko paprika, otroški čaj.

 

Kostna juha z zakuho (gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Banana.

Četrtek

26. 10.

Črna bombeta (gluten), eko sir (mleko), hruška, čaj.

 

 

Črna bombeta (gluten), eko sir (mleko), hruška, čaj. Bučna juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), krompir v kosih, zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni jogurt (mleko), slive.

Petek

27. 10.

ŠS mleko

(mleko)  

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), voda.

Mešano sveže sadje.

 

 

DOBER TEK!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – OKTOBER

 

  ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

2. 10.

Eko koruzni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki v zelenjavni omaki s piščancem (gluten) zelena solata, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Torek

3. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, otroški čaj. Sveže sadje. Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), rižota z eko zelenjavo, eko sir na žaru (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

Sreda

4. 10.

 

Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Sveže sadje. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s fižolom, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

5. 10.

Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko). Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjen brokoli z olivnim oljem, voda. Eko korenčkova bombeta (gluten), ringlo.

Petek

6. 10.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Sveže sadje. Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni sladoled (mleko), voda. Banana.
         

Ponedeljek

9. 10.

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (jajca, mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

10. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), slivova marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s kalčki, voda. Navadni jogurt (mleko), hruška.

Sreda

11. 10.

Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko kifeljc (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Četrtek

12. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj. Zelenjavni krožnik. Lečina juha (mleko, gluten), fuži v paradižnikovi omaki z bučkami in ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Petek

13. 10.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Sveže sadje. Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko, gluten), eko kamutov kruh (gluten), pirini marelični cmoki (SO2, jajca, gluten), voda. Sveže sadje, grisini (mleko, gluten).
         
Ponedeljek. 16. 10. Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v naravni omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  zeljnata solata s koruzo, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Torek

17. 10.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Golaž iz eko govejega mesa (gluten, SO2), polenta, zelena solata s čičeriko, voda. Ajdov kruh (gluten,), 100% sadni sok.

Sreda

18. 10.

 

Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. Sveže sadje. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko pecivo s semeni in sirom (gluten, sezam, mleko).

Četrtek

19. 10.

Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), kisle kumarice, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko),  jabolko.

Petek

20. 10.

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Jesenska enolončnica s čičeriko (gluten), pehtranov kolač (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Neslana presta (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

23. 10.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj.

 

Sveže sadje Juha iz eko korenčka (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Koruzni vaflji, mleko (mleko).

Torek

24. 10.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja).

 

Sveže sadje

Porova juha (mleko, gluten), rižota iz treh žit s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

Sreda

25. 10.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, eko paprika, otroški čaj. Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Banana.

Četrtek

26. 10.

Črna bombeta (gluten), eko sir (mleko), čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), krompir v kosih, zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni jogurt (mleko), slive.

Petek

27. 10.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Sveže sadje. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), voda. Eko kakavova mlečna bombeta (mleko, gluten), sadje.

 

 DOBER TEK!

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 1.312 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost