Skoči na glavno vsebino

TRIJE DOGODKI ZA OKOLJE

V ponedeljek, 10. 10. 2022, so se na naši šoli odvijali trije pomembni dogodki.

Učenci iz podružničnih šol Žabnica in Besnica so v spremstvu učiteljic prikolesarili do centralne osnovne šole Stražišče in se pridružili največjemu letošnjemu dogodku za podnebno ozaveščanje, imenovanemu podnebni tek (Running out of time). Štafetno palico so predali učencem na centralni šoli, ki so odtekli še nekaj šolskih krogov. Sodelovali so tudi učenci iz podružnične šole Podblica. Skupaj so učenci naredili kar 25 km.

Dogodka se je udeležil tudi župan mestne občine Kranj Matjaž Rakovec. Poudaril je pomen varovanja in ohranjanja naravnega okolja. S skupnim ciljem in povezovanjem občine ter šole smo podpisali Ekolistino in tako uradno postali Eko šola. K sodelovanju se je pridružila tudi Komunala Kranj. Direktor Komunale Kranj Matjaž Berčon, nam je za pravilno ločevanje odpadkov in skrbnejšega odnosa do okolja podaril novo zbiralnico za ločevanje odpadkov. Zbiralnica je že nameščena pri vhodu v šolski prostor.

Zanimiv dogodek pa je z odličnim glasbenim nastopom dodatno popestrila učenka Katarina iz 8. a razreda.

 

Želeli bi se zahvaliti vsem učencem, učenkam in učiteljem, ki do bili del tega dneva.

Ekipa Ekošola

 

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost