Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – JUNIJ 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – JUNIJ 2022

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

30. 5.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), lešniki (lešniki), domač jabolčni sok, banana. Pirin kruh (gluten), sir (mleko), lešniki (lešniki), domač jabolčni sok. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s kalčki, voda. Grisini (mleko, gluten), čokoladno mleko (mleko).

31. 5.

Torek

Mešani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, zeliščni čaj, jabolko. Mešani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, voda.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

 

Eko koruzna bombeta (gluten), nektarina.

1. 6.

Sreda

ŠS mleko (mleko)

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Korenčkova juha (gluten), polžki s poletno zelenjavo in piščancem (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Jabolko, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

2. 6.

Četrtek

ŠS jagode

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, voda. Eko breskov jogurt (mleko).

3. 6.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, eko paradižnik, sadni čaj. Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, eko paradižnik, voda. Brokolijeva kremna juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.
         

6. 6.

Ponedeljek

Eko pirin polnozrnati kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana (mleko), kumare, čaj, nektarina. Eko pirin polnozrnati kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana (mleko), kumare, voda. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, mlečni sladoled (mleko), voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja).

7. 6.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, korenje, otroški čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, korenje, voda. Lečina kremna juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Marelica, Crispy kruhki.

8. 6.

Sreda

Mlečni rogljič (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten), banana. Mlečni rogljič (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten), banana. Kumarična juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, mešanica žit v rižoti z grahom, zelena solata, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

9. 6.

Četrtek

ŠS češnje

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Bučna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), paradižnikova solata solata, voda. Črni kruh (gluten), jabolko.

10. 6.

Petek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), redkvice, sadni čaj. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, voda. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), popečen mladi krompir s peteršiljem, domači čevapčiči (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
         

13. 6.

Ponedeljek

ŠS mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj, banana. Črni  kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), jabolko.

14. 6

Torek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarina, čaj. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarina, voda. Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

15. 6.

Sreda

ŠS marelice

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja).

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja).

 

Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda. Banana.

16. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. Beli kruh, (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), voda. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), paradižnikova solata s papriko, voda. Mešano sveže sadje.

17. 6.

Petek

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.
         

20. 6.

Ponedeljek

ŠS eko paprika

Pisani kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), otroški čaj, nektarina.

 

 

Pisani kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), voda.

Špargljeva juha (gluten, mleko), puranji ražnjiči, ajdova kaša v rižoti s porom, zelena solata s čičeriko, voda.

 

Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

21. 6.

Torek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda.

 

Nektarina, prepečenec (gluten).

22. 6.

Sreda

Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, sadni čaj. Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, voda.

Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), vodni vlivanci (jajca, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (mleko, gluten), paradižnikova solata s papriko, voda.

 

Crispy kruhki, 100% jabolčni sok.

23. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

 

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, voda.

 

File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

Eko sadni kefir (mleko).

 

24. 6.

Petek

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, soja, gluten).

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, soja, gluten).

 

Korenčkova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati (SO2), voda.

 

Mešano sveže sadje.

 

POLETNE POČITNICE 🙂

 

                 

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

  

JEDILNIK ZA VRTEC – JUNIJ 2022

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP.  MALICA

30. 5.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s kalčki, voda. Grisini (mleko, gluten), čokoladno mleko (mleko).

31. 5.

Torek

Mešani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, zeliščni čaj. Sveže sadje.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

 

Eko koruzna bombeta (gluten), nektarina.

1. 6.

Sreda

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Sveže sadje Korenčkova juha (gluten), polžki s poletno zelenjavo in piščancem (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Jabolko, polnozrnati preprečenec (gluten, soja).

2. 6.

Četrtek

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Zelenjavni krožnik. File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, voda. Eko breskov jogurt (mleko).

3. 6.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, eko paradižnik, sadni čaj. Sveže sadje. Brokolijeva kremna juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.
         

6. 6.

Ponedeljek

Eko pirin polnozrnati kruh s sončničnimi semeni (gluten), kisla smetana (mleko), kumare, čaj. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, mlečni sladoled (mleko), voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca), soja).

7. 6.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, korenje, otroški čaj. Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Marelica, Crispy kruhki.

8. 6.

Sreda

Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja, gluten), banana. Sveže sadje Kumarična juha (gluten, mleko), pečen piščančji file, mešanica žit v rižoti z grahom, zelena solata, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

9. 6.

Četrtek

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko),  eko polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), paradižnikova solata, voda. Črni kruh (gluten), jabolko.

10. 6.

Petek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), redkvice, sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), popečen mladi krompir s peteršiljem, sir na žaru (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.
         

13. 6.

Ponedeljek

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), jabolko.

14. 6.

Torek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

15. 6.

Sreda

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda. Banana.

16. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), paradižnikova solata s papriko, voda. Mešano sveže sadje.

17. 6.

Petek

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda.

Mešano suho sadje

(SO2), 100% pomarančni sok.

         

20. 6.

Ponedeljek

Pisani kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), otroški čaj. Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), puranji ražnjiči, ajdova kaša v rižoti s porom, zelena solata s čičeriko, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

21. 6.

Torek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Nektarina, prepečenec (gluten).  

22. 6.

Sreda

Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, sadni čaj. Sveže sadje Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), vodni vlivanci (jajca, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (mleko, gluten), paradižnikova solata s papriko, voda. Crispy kruhki, 100% jabolčni sok.

23. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

 

  File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

Eko sadni kefir (mleko).

 

24. 6.

Petek

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati (SO2), voda. Mešana sveže sadje.
         

27. 6.

Ponedeljek

Kus kus na mleku (mleko, gluten), cimetov posip, rozine (SO2). Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), eko polnozrnati svedrčki s paradižnikovo omako z bučkami in ribanim sirom (mleko, gluten), zelena solata s koruzo, voda.

Eko bombeta s sirom in semeni (mleko, gluten, sezam), palčke iz sveže zelenjave.

 

28. 6.

Torek

Mešani kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko korenje, čaj. Sveže sadje.

Enolončnica s piščancem in bulgurjem (gluten), črni kruh, carski praženec (gluten, mleko, jajca), manj sladek kompot.

 

Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

29. 6.

Sreda

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, kumare, čaj. Sveže sadje.

Kostna goveja juha zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s teletino, zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko), banana.

30. 6.

Četrtek

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Zelenjavni krožnik.

Bučna juha (gluten), puranji trakci v čebulni omaki (gluten), koruzni svaljki (gluten, SO2, jajca), paradižnikova solata s papriko, voda.

 

Borovničeva palčka (mleko, jajca, gluten, SO2).

1. 7.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paradižnik, čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Crispy kruhki, navadni grški jogurt.

 

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 1.238 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost