Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAJ 2022

 

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAJ 2022

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

2. 5.

Ponedeljek

       

3. 5.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreški (indijski oreščki), sadni čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreški (indijski oreščki), sadni čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata, voda. Hruška, Crispy kruhki.

4. 5.

sreda

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko. Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja). Lečna kremna juha s koščki krompirja, skutni (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Eko sadni kefir (mleko).

5. 5.

Četrtek

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), zeliščni čaj, banana.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), zeliščni čaj, banana. Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Navadni probiotični jogurt (mleko).

6. 5.

Petek

ŠS eko korenje

Ovseni kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj.

 

Ovseni kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj.

 

Ocvrt paniran file aljaškega polaka (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sveže sezonsko sadje.
         

9. 5.

Ponedeljek

Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s koruzo, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

10. 5.

torek

ŠS jabolka

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja).

Korenčkova juha (gluten, mleko), pečena piščančja bedra, sirovi ocvrtki (mleko, jajca, SO2, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Presta (gluten), 100% jabolčni sok.

11. 5.

Sreda

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s kalčki, mlečni sladoled v lončku (mleko), voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

12. 5.

Četrtek

ŠS mleko

(mleko)

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj.

 

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda.

Mešano sezonsko sadje.

 

13. 5.

petek

Eko pirin kruh s semeni (gluten), puranja šunka (gluten), paradižnik, otroški čaj.

 

Eko pirin kruh s semeni (gluten), puranja šunka (gluten), paradižnik, otroški čaj. Primorska mineštra, čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki,), voda. Grški jogurt (mleko).
         

16. 5.

Ponedeljek

ŠS eko paprika

Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sadni čaj, banana.

 

 

Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sadni čaj. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), hruška.

17. 5.

Torek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, zeliščni čaj. Eko kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, zeliščni čaj. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata, voda. Eko sadni kefir (mleko).

18. 5.

Sreda

ŠS mleko (mleko)

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj, hruška. Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Zelenjavna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Črna bombeta (gluten), jabolko.

19. 5.

Četrtek

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

20. 5.

Petek

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), jagode.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), jagode.

 

File atlantskega lososa na žaru (ribe), krompirjeva solata s porom in jajci, voda. Mešano sveže sadje.
         

23. 5.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko paradižnik, otroški čaj, banana.

 

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko paradižnik, otroški čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Eko jagodni jogurt (mleko).

24. 5.

Torek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja).

Enolončnica s fižolom in testeninami, (gluten) cmoki s sadnim nadevom (gluten, mleko, jajca SO2), marelični kompot, voda.

 

Eko polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

25. 5.

Sreda

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Bučna juha (gluten, mleko), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten, mleko), kus kus (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

26. 5.

Četrtek

ŠS jabolka

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, 100% pomarančni sok.

27. 5.

Petek

 

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, voda. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAJ 2022

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP.  MALICA

2. 5.

Ponedeljek

       

3. 5.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata, voda. Hruška, Crispy kruhki.

4. 5.

sreda

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Lečna kremna juha s koščki krompirja, skutni (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Eko sadni kefir (mleko).

5. 5.

Četrtek

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), zeliščni čaj. Sveže sadje.

Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Navadni probiotični jogurt (mleko).

6. 5.

petek

Ovseni kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Ocvrt paniran file aljaškega polaka (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sveže sezonsko sadje.
         

9. 5.

Ponedeljek

Makova štručka (gluten, mleko), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s koruzo, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

10. 5.

torek

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten, mleko), pečena piščančja bedra, sirovi ocvrtki (mleko, jajca, SO2, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), 100% jabolčni sok.

11. 5.

Sreda

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s kalčki, mlečni sladoled v lončku (mleko), voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

12. 5.

Četrtek

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda.

Mešano sezonsko sadje.

 

13. 5.

petek

Eko pirin kruh s semeni (gluten), puranja šunka (gluten), paradižnik, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Primorska mineštra, čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki,), voda. Grški jogurt (mleko).
         

16. 5.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), hruška.

17. 5.

Torek

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, zeliščni čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata, voda. Eko sadni kefir (mleko).

18. 5.

Sreda

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Črna bombeta (gluten), jabolko.

19. 5.

Četrtek

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Zelenjavni krožnik. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje in grisini (SO2, gluten).

20. 5.

Petek

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja), jagode. Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru (ribe), krompirjeva solata s porom in jajci, voda. Mešano sveže sadje.
         

23. 5.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), eko paradižnik, otroški čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Eko jagodni jogurt (mleko).

24. 5.

Torek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje.

Enolončnica s fižolom in testeninami, (gluten) cmoki s sadnim nadevom (gluten, mleko, jajca SO2), marelični kompot, voda.

 

Eko polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

25. 5.

Sreda

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten, mleko), kus kus (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

26. 5.

Četrtek

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), kakav (mleko, soja). Zelenjavni krožnik. Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, 100% pomarančni sok.

27. 5.

Petek

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 972 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost