Pot knjige – od avtorja do bralca

(www.jakrs.si/bralna-kultura/pot-knjige)

Pot knjige od avtorja do bralca je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana, zapisana v stripu, nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

Javna agencija za knjigo RS (JAK) je v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije (BDS) zasnovala brošuro in plakate, ki nas vodijo po POTI KNJIGE in posameznih tematskih sklopih:

ROJSTVO KNJIGE – predstavitev avtorja, založbe, tiska, eknjige,

KNJIGA SREČA BRALCA – predstavitev knjigarne in knjižnice,

ZALJUBIMO SE V KNJIGE – predstavitev orodja za promocijo knjige bralcu; promocija knjige in  z njo povezane dejavnosti, nagrade, projekti,

V OBJEMU BESED – srečanje bralca z ustvarjalci knjige oz. naš junak knjižni molj najde svoj novi dom.

Razstavo bomo gostili na naši šoli v obdobju od 3. do 13. maja.

V tem času bodo tudi vsi učenci naše šole, ki so opravili bralno značko, prišli na srečanje s striparjem Davidom Krančanom.

Predvideni termini prireditev:

sreda, 4. 5.: Podružnica Žabnica

četrtek, 5. 5.: CŠ 1., 2., in 3. razred

petek, 6. 5.: Podružnica Besnica

ponedeljek, 9. 5.: CŠ 4. in 5. razred

sreda, 11. 5.: CŠ 6., 7., 8., in 9. razred

Razstava je seveda namenjena vsem in bo na ogled v večnamenskem prostoru na centralni šoli.

Vabljeni k ogledu razstave.

Rajka Korošec Kavčič, knjižničarka