Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za februar 2020

 JEDILNIK ZA ŠOLO – FEBRUAR 2020

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 2.

Ponedeljek

SŠ eko mleko (mleko)

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca) , jabolko, čaj.  Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), jabolko,  čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji džuveč z eko pirinim rižkom (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Smoothie, prepečenec (gluten).

4. 2.

Torek

Domači kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača med marmelada, čaj. Domači kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača med marmelada, čaj.

Porova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini v smetanovi omaki in z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), pesa, redek sok.

 

Navadni grški jogurt (mleko).

5. 2.

Sreda

Eko pirin kruh (gluten), sir (mleko), paprika, čaj, hruška.

 

Eko pirin kruh (gluten), sir (mleko), paprika, čaj.

 

Pečen kapski file na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

6. 2.

Četrtek

ŠS kislo zelje

Polnozrnati kruh (gluten), mortadela, bela kava (mleko, gluten, soja). Polnozrnati kruh (gluten), mortadela, bela kava (mleko, gluten, soja). Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir z ocvirki, zelena solata s koruzo, redek sok. Bio sadni kefir (mleko), mandarina.

7. 2.

Petek

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana. Telečja obara, ajdovi žganci, mandarina, voda. Mešano sveže sadje.
       

10. 2.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe) / tunina v olivnemu olju (ribe), eko korenje, čaj, mandarina. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnemu olju (ribe), eko korenje, čaj. Kremna zelenjavna juha (gluten, mleko), polnozrnati špageti z bolonjsko omako (gluten), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

11. 2.

Torek

ŠS  jabolka

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Domač naravni probiotični jogurt (mleko), bela žemlja (gluten). Segedin golaž (gluten), kuhan krompir v kosih, rižev narastek (gluten, mleko, jajca) , redek sok. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin).

12. 2.

Sreda

Eko kamutov kruh (gluten) , domače maslo (mleko), domač med, čaj. Eko kamutov kruh (gluten) , domače maslo (mleko), domač med, čaj.

Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), kremna polenta (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Crispy kruhki, naši hruška.

 

13. 2.

Četrtek

Bio kakavova bombeta (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Bio kakavova bombeta (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. File severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko) , parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano sveže sadje.

14. 2.

Petek

ŠS eko paprika

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj, banana. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj. Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Grisini (gluten), 100 % pomarančni sok.

 

 

ŠOLSKE POČITNICE

 

24. 2.

Ponedeljek

Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), bio marmelada, čaj, hruška. Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), bio marmelada, čaj.

Korenčkova juha (mleko, gluten), krompirjevi svaljki (gluten, mleko, jajca), s paradižnikovo omako in ribanim sirom (mleko), pesa, voda.

 

Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

25. 2.

Torek

Krof (gluten, mleko, jajca, arašidi, soja), mleko (mleko), banana. Krof (gluten, mleko, jajca, arašidi, soja), mleko (mleko), banana.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečene piščančje krače, rizi bizi, zeljnata solata s fižolom, redek sok.

 

Mlečni rogljič (gluten, mleko).

26. 2.

Sreda

ŠS jabolka

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja).

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja).

 

Fižolova juha s polžki (gluten), čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, lešniki, soja), redek sok. Navadni probiotični jogurt (mleko).

27. 2.

Četrtek

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj.

 

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj.

 

Bučna juha (mleko), puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), domača ajdova kaša, zelena solata, voda.

 

Bio ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

28. 2.

Petek

ŠS eko mleko (mleko)

Mešani kruh za manj soli (gluten), kuhan pršut, čaj, korenje. Mešani kruh za manj soli (gluten), kuhan pršut, čaj, korenje. Porova juha (gluten, mleko), file aljaškega polaka (ribe, gluten), krompirjeva solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – FEBRUAR 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 2.

Ponedeljek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca) , čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji džuveč z eko pirinim rižkom (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Smoothie, prepečenec (gluten).

4. 2.

Torek

Domač kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača med marmelada, čaj. Sveže sadje.

Porova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini v smetanovi omaki in z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), pesa, redek sok.

 

Navadni grški jogurt (mleko).

5. 2.

Sreda

Eko pirin kruh (gluten), sir (mleko), paprika, čaj. Sveže sadje. Pečen kapski file na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

6. 2.

Četrtek

Polnozrnati kruh (gluten), mortadela, bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir z ocvirki, zelena solata s koruzo, redek sok. Bio sadni kefir (mleko), mandarina.

7. 2.

Petek

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.   Telečja obara, ajdovi žganci, mandarina, voda. Mešano sveže sadje.
       

10. 2.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe) / tunina v olivnemu olju (ribe), eko korenje, čaj. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (gluten, mleko), polnozrnati špageti z bolonjsko omako (gluten), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje (SO2).

11. 2.

Torek

 

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Sveže sadje. Segedin golaž (gluten), kuhan krompir v kosih, rižev narastek (gluten, mleko, jajca), redek sok . Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin).

12. 2.

Sreda

Eko kamutov kruh (gluten) , domače maslo (mleko), domač med, čaj. Sveže sadje.

Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), kremna polenta (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Crispy kruhki, naši hruška.

 

13. 2.

Četrtek

Bio kakavova bombeta (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Zelenjavni krožnik. File severnoafriškega čopovca (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano sveže sadje.

14. 2.

Petek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj. Sveže sadje. Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Grisini (gluten), 100 % pomarančni sok.
         

17. 2.

Ponedeljek

Mlečna ovsena kaša (mleko, gluten), kakav (soja), suhe slive (SO2). Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s puranjim mesom in sirom (mleko) , zelena solata, voda. Banana, prepečenec (gluten).

18. 2.

Torek

Sirova štručka (mleko, gluten, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja).

 

Sveže sadje. Ričet (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni mafin (gluten, jajca, mleko, soja), redek sok. Navadni čvrsti jogurt (mleko), jabolko.

19. 2

Sreda

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Sveže sadje.

Grahova juha (mleko, gluten), polnozrnati polžki z ragu omako iz piščančjega mesa (gluten) , pesa, redek sok.

 

Polnozrnata bombeta (gluten, sezam, soja).

20. 2.

Četrtek

Polbeli kruh (gluten), domače hrenovke, gorčica (gorčica), čaj. Zelenjavni krožnik. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, mandarina.

21. 2.

Petek

Pšenični zdrob na mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Zelenjavna juha (mleko, gluten), file atlantskega lososa na žaru (ribe), krompir v kosih, parjena brokoli in cvetača z olivnim oljem, voda. Sveže sadje.
   

24. 2.

Ponedeljek

Rženi kruh (gluten), maslo (mleko), bio marmelada, čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko, gluten), krompirjevi svaljki (gluten, mleko, jajca), s paradižnikovo omako in ribanim sirom (mleko), pesa, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

25. 2.

Torek

Krof (gluten, jajca, mleko, soja, arašidi), mleko (mleko). Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečene piščančji file, rizi bizi, zeljnata solata s fižolom, redek sok.

 

Mlečni rogljič (gluten, mleko).

26. 2.

Sreda

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja).

 

Sveže sadje. Fižolova juha s polžki (gluten), čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, lešniki, soja), redek sok. Navadni probiotični jogurt (mleko).

27. 2.

Četrtek

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj.

 

Zelenjavni krožnik.

Bučna juha (mleko), puranji zrezki v omaki (mleko, gluten), domača ajdova kaša, zelena solata, voda.

 

Bio ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

28. 2.

Petek

Mešani kruh za manj soli (gluten), kuhan pršut, čaj, korenje. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), file aljaškega polaka (ribe, gluten), krompirjeva solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

(Skupno 1.110 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost