Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za marec 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAREC  2019

  

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

4. 3.

ŠS eko paprika

Bio pirin kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Bio pirin kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Grahova juha, fuži s kuhanim pršutom in parmezanom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Muffin borovničev (gluten, mleko, jajca).

Torek

5. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Krof  (jajca, mleko, gluten), čaj, hruška. Krof  (jajca, mleko, gluten), čaj, hruška. Brokolijeva krem juha (mleko), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo (gluten),  mehka zelena solata, redek sok. Bio proseno mešano pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Sreda

6. 3.

Mleko (mleko), kosmiči medvedki (gluten, mleko, sojin lecitin), jabolko. Pica (gluten, mleko), zeliščni čaj, jabolko. Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni (gluten, mleko, jajca) )/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda.

Grški navadni jogurt (mleko).

 

Četrtek

7. 3.

Bio koruzni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni (SO2), planinski čaj, banana. Bio koruzni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni (SO2), čaj. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), domači ajdovi žganci, Oki-doki skutka s sadjem (mleko) , redek sok. Presta (gluten), banana.

Petek

8. 3.

Mlečna prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (sojin lecitin), jabolko. Mlečna prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (sojin lecitin), jabolko. Cvetačna juha (mleko),  ocvrt file aljaškega polaka (gluten, jajca), bogata polenta (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

11. 3.

 

Polnozrnat jabolčni zavitek 80 g (gluten), otroški čaj, mandarina. Polnozrnat jabolčni zavitek 160 g (gluten),  domač jabolčni sok, mandarina. Korenčkova juha z zdrobom, široki rezanci v smetanovi omaki s piščancem (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Prepečenec (mleko, gluten), hruška.

Torek

12. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir Jošt (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Kruh iz krušne peči (gluten), sir Jošt (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, voda ali redek sirup. Bio koruzna štručka  sezamom (sezam, gluten),

Sreda

13. 3.

ŠS kislo zelje

Črn kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj z medom, jabolko. Črn kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj z medom. Kremna zelenjavna juha (mleko?), mesna lazanja (mleko, jajca, gluten), pesa (SO2), voda ali čaj. Bio sadni kefir Krepko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

14. 3.

Bio pletenica z makom (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin, mleko), pomaranča. Bio pletenica z makom (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin, mleko), pomaranča. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), domači čevapčiči, kus-kus (gluten), omaka (zelena), zeljnata solata, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

15. 3.

ŠS jabolka

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Zeliščna juha (gluten, mleko), puranji zrezki  v omaki (gluten, mleko), korenčkov pire krompir (mleko), pesa (SO2), voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin).
       

Ponedeljek

18. 3.

Bio skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko), hruška. Bio skutino pekovsko pecivo  (gluten, mleko), naravni probiotični jogurt (mleko). Porova kremna juha s krompirjem, palačinke s čokolado (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin, lešniki), jabolko. Kekčev kruh (gluten), zeliščni mlečni namaz (mleko).

Torek

19. 3.

ŠS eko korenje

Polnozrnat kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj. Polnozrnat kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Crispy kruhki (gluten, mleko), navadni jogurt (mleko).

Sreda

20. 3.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin), banana. Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin), banana. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), pečene domače safalade (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), voda. Želvica s semeni (gluten), 100% jabolčni sok.

Četrtek

21. 3.

Polbel kruh (gluten), tune/tunin namaz (ribe, soja, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Polbel kruh (gluten), tune (ribe, soja),  redkvice, zeliščni čaj z limono. Enolončnica s puranom, lečo in svežo zelenjavo, prosena pogača z jabolki (mleko, jajca), redek sok. Prepečenec (mleko, gluten), jabolko.

Petek

22. 3.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono, jabolko. Cvetačna juha (mleko?), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda ali redek sirup. Mešano sezonsko sadje.
       

Ponedeljek. 25. 3.

ŠS eko mleko (mleko)

Mojčin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj, jabolko. Mojčin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj. Segedin golaž (gluten ?), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Črn kruh, domača suha salama.

Torek

26. 3.

 

Bio koruzni modelni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Bio koruzni modelni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), pesa (SO2), redek sok. Riževi vaflji, jabolčna čežana.

Sreda

27. 3.

 

Ovsen kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja?), ajvar, gorčica (gorčica), čaj, hruška. Ovsen kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

Goveji golaž iz eko govedine, vodni vlivanci (gluten, jajca), sezonsko sadje, voda.

 

Puding s smetano (mleko).

Četrtek

28. 3

ŠS jabolka

Bio pirin buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), mleko. Bio pirin buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), mleko. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s koruzo, redek sok. Navadni  tekoči jogurt (mleko).

Petek

29. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, sojin lecitin), eko korenje. Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, sojin lecitin), eko korenje. Lečna kremna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), metuljčki z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – MAREC 2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

4. 3.

 

Bio pirin kruh (gluten), Mu mlečni namaz (mleko), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Grahova juha, fuži s kuhanim pršutom in parmezanom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s fižolom, voda. Muffin borovničev (gluten, mleko, jajca).

Torek

5. 3.

 

Krof  (jajca, mleko, gluten), čaj. Sveže sadje. Brokolijeva krem juha (mleko), kunčja rižota iz treh žit z zelenjavo (gluten), mehka zelena solata, redek sok. Bio proseno mešano pecivo (gluten), 100% pomarančni sok.

Sreda

6. 3.

Mleko (mleko), kosmiči medvedki (gluten, mleko, sojin lecitin). Sveže sadje. Fižolova juha z makaroni (gluten, jajca), skutni (gluten, mleko, jajca) )/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Grški navadni jogurt (mleko).

Četrtek

7. 3.

Bio koruzni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), šampinjoni (SO2), planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Jota s kislo repo in suhim mesom (gluten), domači ajdovi žganci, Oki-doki skutka s sadjem (mleko) , redek sok. Presta (gluten), banana.

Petek

8. 3.

Mlečna prosena kaša na eko mleku (mleko), čokolada v prahu (sojin lecitin). Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko),  ocvrt file aljaškega polaka (gluten, jajca), bogata polenta (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.
       

Ponedeljek

11. 3.

 

Polnozrnat jabolčni zavitek 80 g (gluten), otroški čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom, široki rezanci v smetanovi omaki s piščancem (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Prepečenec (mleko, gluten), hruška.

Torek

12. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir Jošt (mleko), eko paprika, bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Sveže sadje. Ješprenjeva juha (gluten), šunka, kuhan krompir v kosih, rdeč radič s fižolom, voda ali redek sirup. Bio koruzna štručka  sezamom (sezam, gluten),

Sreda

13. 3.

 

Črn kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj z medom. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko?), mesna lazanja (mleko, jajca, gluten), pesa (SO2), voda ali čaj. Bio sadni kefir Krepko (mleko), grisini (gluten, mleko).

Četrtek

14. 3.

Bio pletenica z makom (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin, mleko). Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), domači čevapčiči, kus-kus (gluten), omaka (zelena), zeljnata solata, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

15. 3.

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Sveže sadje. Zeliščna juha (gluten, mleko), puranji zrezki  v omaki (gluten, mleko), korenčkov pire krompir (mleko), pesa (SO2), voda. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin),
       

Ponedeljek

18. 3.

Bio skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko). Sveže sadje. Porova kremna juha s krompirjem, palačinke s čokolado (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin, lešniki), jabolko. Kekčev kruh (gluten), zeliščni mlečni namaz (mleko).

Torek

19. 3.

Polnozrnat kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Crispy kruhki (gluten, mleko), navadni jogurt (mleko).

Sreda

20. 3.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (gluten, mleko), kakav (sojin lecitin). Sveže sadje. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), pečene domače safalade (mleko, soja), krompirjeva solata z jajci (jajca), voda ali redek sirup. Želvica s semeni (gluten), jabolčni sok.

Četrtek

21. 3.

Polbel kruh (gluten), tune/tunin namaz (ribe, soja, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Enolončnica s puranom, lečo in svežo zelenjavo, prosena pogača z jabolki (mleko, jajca), redek sok. Prepečenec (mleko, gluten), jabolko.

Petek

22. 3.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), topljeni sir (mleko), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko?), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.
       
Ponedeljek. 25. 3. Mojčin kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj. Sveže sadje. Segedin golaž (gluten ?), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata,  voda. Banana.

Torek

26. 3.

 

Bio koruzni modelni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), pesa (SO2), redek sok. Riževi vaflji, jabolčna čežana.

Sreda

27. 3.

 

Ovsen kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja?), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Sveže sadje.

Goveji golaž iz eko govedine, vodni vlivanci (gluten, jajca), sezonsko sadje, voda.

 

Puding s smetano (mleko).

Četrtek

28. 3.

 

Bio pirin buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), mleko. Zelenjavni krožnik. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s koruzo, redek sok Navadni  tekoči jogurt (mleko).

Petek

29. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko), bela kava iz domačega mleka (mleko, gluten, sojin lecitin), eko korenje. Sveže sadje. Lečna kremna juha s kroglicami (gluten, mleko, jajca), metuljčki z mletimi lešniki in sladkorjem (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

 

(Skupno 856 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost