Skoči na glavno vsebino

Utrinek s tehniškega dne – Slovenski šolski muzej

V petek, 17.10.2014 smo vsi učenci 4.razredov obiskali šolski muzej v Ljubljani. Ogledali smo si stalno razstavo o šolstvu. Skozi zgodovino šolstva nas je popeljal z razlago prijazen vodič. Sledila je stara šolska ura lepopisa iz leta 1930. Učenci so s pred pričetkom pripravili. Naučiti so se morali kako bodo odgovarjali in pozdravili gospodično učiteljico. Ker je pouk v tistih časih potekal popolnoma drugače, so se temu primerno tudi oblekli. Na tisto roko s katero pišejo, so si nadeli narokavnik in oblekli srajčke ali brezrokavnike.

Ura je potekala v taki tišini, da smo slišali rahlo tiktakanje šolske ure.

Gospodična učiteljica je bila tako stroga, da so mi nekatere učenke zaupale, da se jim še nikoli v življenju niso tako tresla kolena…

Zaključili smo s sprehodom po Ljubljani in ogledom glavnih znamenitosti.

Ogled Tromostovja, Prešernovega spomenika, Nebotičnika…

Dan je bil zanimiv in poučen, učiteljice upamo, da so učenci pridobili kakšno izkušnjo več in nekaj novega znanja.

Nataša Ravnikar

{phocagallery view=category|categoryid=131|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 275 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost