Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – APRIL 2024

JEDILNIK ZA ŠOLO – APRIL

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek

1. 4.

 

 

PRAZNIK

Torek

2. 4.

 

Eko proseni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Eko proseni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Špargljeva juha (gluten, mleko), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda

3. 4.

ŠS češnjev paradižnik

Eko koruzni kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), čaj.

 

 

Eko koruzni kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), čaj. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s kalčki, voda.

 

Banana.
Četrtek

4. 4.

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), med, planinski čaj, jabolko.

 

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), med, planinski čaj.

 

Kaneloni s sirom in šunko (gluten, jajca, mleko, ), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).
Petek

5. 4.

 

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška.

 

 

 

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Ričet z eko zelenjavo (gluten), polbeli kruh (gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.
Ponedeljek

8. 4.

ŠS eko paprika

Eko pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj, jabolko.

 

Eko pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj. Grahova kremna juha (gluten, mleko), pečenka svinjskega fileja, korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, mleko (mleko).
Torek

9. 4.

 

Črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), zeliščni čaj.

 

Črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), 100% jabolčni sok.

 

Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Polnozrnati piškoti (gluten, soja), hruška.

 

Sreda

10. 4.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), sadni jogurt (mleko), eko banana.

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), sadni jogurt (mleko), eko banana. Juha z eko porom (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Prepečenec (gluten),

mleko (mleko).

Četrtek

11. 4

ŠS mleko (mleko)

 

Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Lečina kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

 

Petek

12. 4.

ŠS eko kumare

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj, hruška. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj.

 

Pasulj (gluten), eko koruzni kruh (gluten), rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek

15. 4.

ŠS korenje

 

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), hruška. Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki z bolonjsko omako z eko mesom in ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).
Torek

16. 4.

 

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s fižolom, voda.

 

 

Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).
Sreda

17. 4.

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

 

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj.

 

Pečen file brancina (ribe), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja), jabolko.
Četrtek

    18. 4.

 

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj.

 

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda.

 

Grški jogurt (mleko).

 

Petek

19. 4.

ŠS eko mleko (mleko)

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni  čaj, jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj, jabolko. Spomladanska enolončnica z lečo (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek

22. 4.

ŠS jabolka

Eko korenčkovo pecivo (gluten), bela kava (gluten, soja, mleko).

 

Eko korenčkovo pecivo (gluten), bela kava (gluten, soja, mleko).

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.
Torek

23. 4.

 

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana.

 

Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki s tunino omako (gluten, ribe, mleko), ribani sir (mleko), rdeča pesa v solati, voda.

 

Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

 

Sreda

24.  4.

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj. Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj.

 

Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

Čvrsti jogurt (mleko).
Četrtek

25. 4.

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj.

 

Juha z eko cvetačo (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s kalčki, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), hruška.

 

Petek

26. 4.

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

 

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

 

Telečja obara, ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda.

 

Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – APRIL

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek

1. 4.

 

PRAZNIK

 

Torek

2. 4.

Eko proseni zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda

3. 4.

Eko koruzni kruh (gluten), piščančje prsi (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), pečen file novozelandskega repaka (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s kalčki, voda. Banana.
Četrtek

4. 4.

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), med, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Kaneloni s sirom in šunko (gluten, jajca, mleko, ), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).
Petek

5. 4.

Makova štručka  (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Ričet z eko zelenjavo (gluten), polbeli kruh (gluten), cmoki z borovničevim nadevom (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje, črna bombeta (gluten).
         
Ponedeljek

8. 4.

Eko pirin kruh (gluten, mleko), mlečni namaz s tuno (mleko, ribe), sadni čaj.

 

Sveže sadje. Grahova kremna juha (gluten, mleko), pečenka svinjskega fileja, korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda.

 

Crispy kruhki, mleko (mleko).
Torek

9. 4.

 

Črni kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), zeliščni čaj. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha (mleko, gluten), musaka (mleko, jajca, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Polnozrnati piškoti (gluten, soja), hruška.
Sreda

10. 4.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), sadni jogurt (mleko), eko banana. Sveže sadje. Juha z eko porom (mleko, gluten), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Prepečenec (gluten),

mleko (mleko).

Četrtek

11. 4

Jabolčni burek (gluten, jajca), sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Lečina kremna juha (gluten, mleko), metuljčki z lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Petek

12. 4.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), kuhan pršut, otroški čaj. Sveže sadje. Pasulj (gluten), eko koruzni kruh (gluten), rižev narastek z jabolki (jajca, mleko, gluten), voda. Mešano sveže sadje, ovseni kruh (gluten).
         
Ponedeljek

15. 4.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki z bolonjsko omako z eko mesom in ribanim sirom (mleko, gluten jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Koruzni vaflji, suho sadje (SO2).
Torek

16. 4.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata s fižolom, voda. Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).
Sreda

17. 4.

Koruzni kruh (gluten), topljeni sir (mleko), hruška, sadni čaj. Sveže sadje. Pečen file brancina (ribe), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Bombeta s semeni (gluten, sezam, soja), jabolko.
Četrtek

18. 4.

Eko ovseni kruh (gluten), puranja šunka, eko paradižnik, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), govedina, pražen krompir, rdeč radič s fižolom, voda.

 

Grški jogurt (mleko).
Petek

     19. 4.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj. Sveže sadje. Spomladanska enolončnica z lečo (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sveže sadje, črna žemlja (gluten).
         
Ponedeljek

22. 4.

Eko korenčkovo pecivo (gluten), bela kava (gluten, soja, mleko). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.
Torek

23. 4.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki s tunino omako (gluten, ribe, mleko), ribani sir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).
Sreda

24. 4.

Polbeli kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), rezine eko paprike, planinski čaj.

 

Sveže sadje.

 

Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda.

 

Čvrsti jogurt (mleko).
Četrtek

25. 4.

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), marelična marmelada, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Juha z eko cvetačo (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s kalčki, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), hruška.

 

Petek

26. 4.

Eko pšenični polnozrnati kruh (gluten)  piščančje prsi, kisle kumarice (gorčično seme), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

 

Sveže sadje Telečja obara, ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda.

 

Mešano sveže sadje, koruzni vaflji.
         
Ponedeljek

29. 4.

Sirov polžek  (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj.

 

Sveže sadje.

 

Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), riž iz treh žit (gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).
Torek

30. 4.

Mlečni riž (mleko), cimetov posip, suhe slive (SO2).

 

Sveže sadje.

 

Ocvrt paniran kapski file (gluten, jajca, ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Banana.
Sreda

1. 5.

 

PRAZNIK

 

Četrtek

2. 5.

 

PRAZNIK

 

Petek

3. 5.

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), eko paradižnik, otroški čaj.

 

Sveže sadje.

 

Lečina kremna juha s koščki krompirja, skutni (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Sveže sezonsko sadje, pirin kruh (gluten).

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

(Skupno 1.277 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost