Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAREC 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

6. 3.

 

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), hruška, otroški čaj. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), hruška, otroški čaj. Lečina kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Jabolčni čips in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

Torek

7. 3.

Eko pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Eko pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda

8. 3.

 

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten).

Četrtek

9. 3.

ŠS kislo zelje

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

10. 3.

ŠS jabolka

Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Jota s kislo repo (gluten), polbeli kruh (gluten), ledena torta (mleko, jajca, gluten, soja, lešniki), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

13. 3.

ŠS mleko (mleko)

Makova štručka (gluten, mleko), hruška, čaj. Makova štručka (gluten, mleko), hruška, čaj. Porova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Grški jogurt (mleko).

Torek

14. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana. Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Sreda

15. 3.

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda.

Crispy kruhki, hruška.

 

Četrtek

16. 3.

Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), jabolko, planinski čaj. Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), jabolko, planinski čaj. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Eko sadno zelenjavni  jogurt (mleko).

Petek

17. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono.

Polbeli kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, zeliščni čaj z limono.

 

Ričet, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda.

 

Mešano sezonsko sadje.
         
Ponedeljek. 20. 3. Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), hruška, kakav (mleko, soja).

Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), hruška, kakav (mleko, soja).

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Banana.

Torek

21. 3.

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), čaj.

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja), čaj. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda. Grisini (gluten, mleko), jabolko.

Sreda

22. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), krompir v kosih, zelena solata s kalčki, voda.

 

Jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

 

Četrtek

23. 3

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Pizza s sirom (gluten, mleko), čaj. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

Kakavovi piškoti (gluten, jajca, mleko, soja), mleko (mleko).

 

Petek

24. 3.

ŠS eko paprika

 

Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom. Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom.

Telečja obara z zelenjavo, ajdovi žganci marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

27. 3.

ŠS mleko (mleko)

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj, hruška.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

 

Grahova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

 

Črna bombeta (gluten), jabolko.

Torek

28. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), topljeni sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), sadni čaj, jabolko.

Kruh iz krušne peči (gluten), topljeni sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), sadni čaj.

 

Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Sreda

29. 3.

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

Hot dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

 

Cvetačna juha (mleko, gluten), pirini svaljki v smetanovi omaki s puranjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zeljnata solata s čičeriko, voda.

 

 

Skuta s sadjem (mleko).

Četrtek

30. 3.

Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten), banana.

Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten), banana.

 

Pečen file atlantskega lososa (ribe), rizi bizi, parjena zelenjava na olivnem olju, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Petek

31. 3.

 

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj.

 

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj. Bograč, polbeli kruh (gluten), čokoladne palačinke (gluten, jajca, mleko, lešniki, soja), voda.

Sveže mešano sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
         

Ponedeljek

6. 3.

 

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), hruška, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnati polžki v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Jabolčni čips in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji)/Crispy kruhki.

Torek

7. 3.

Eko pšenični kruh s sončničnimi semeni (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji trakci v omaki Stroganov (gluten), ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda. Prepečenec (gluten), jabolko.

Sreda

8. 3.

 

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Sveže sadje.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten).

Četrtek

9. 3.

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

10. 3.

Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Sveže sadje. Jota s kislo repo (gluten), polbeli kruh (gluten), ledena torta (mleko, jajca, gluten, soja, lešniki), voda. Mešano sveže sadje, koruzni vaflji.
         

Ponedeljek

13. 3.

Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Grški jogurt (mleko).

Torek

14. 3.

Eko prosena kaša na domačemu mleku (mleko), kakav (soja).

 

Sveže sadje. Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Sreda

15. 3.

Ajdov kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki z bolonjsko omako (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda.

Crispy kruhki, hruška.

 

Četrtek

16. 3.

Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, motovilec s koruzo, voda. Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).

Petek

17. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono.

 

Sveže sadje. Ričet, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sezonsko sadje, črni kruh (gluten).
         
Ponedeljek. 20. 3. Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s koruzo, voda.

 

Banana.

Torek

21. 3.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj. Sveže sadje. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda. Grisini (gluten, mleko), hruška.

Sreda

22. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Sveže sadje.

Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), krompir v kosih, zelena solata s kalčki, voda.

 

Jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

Četrtek

23. 3.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Zelenjavni krožnik.

Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Kakavovi piškoti (gluten, jajca, mleko, soja), mleko (mleko).

 

Petek

24. 3.

Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom. Sveže sadje.

Telečja obara z zelenjavo, ajdovi žganci marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda.

 

Mešano sveže sadje, ovseni kruh (gluten).
         

Ponedeljek

27. 3.

Mešani kruh z manj soli (gluten), domače maslo (mleko), domač med, planinski čaj.

 

Sveže sadje.

Grahova juha (gluten, mleko), fuži s kuhanim pršutom in sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Črna bombeta (gluten), jabolko.

Torek

28. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), topljeni sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), sadni čaj.

 

Sveže sadje.

Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda.

 

Eko sadni kefir (mleko).

Sreda

29. 3.

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Sveže sadje.

Cvetačna juha (mleko, gluten), pirini svaljki v smetanovi omaki s puranjim mesom (gluten, mleko, jajca, SO2), zeljnata solata s čičeriko, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko).

Četrtek

30. 3.

Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten).

 

Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), rizi bizi, parjena zelenjava na olivnem olju, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

Petek

31. 3.

Eko kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, rezine svežih kumar, čaj.

 

Sveže sadje. Bograč, polbeli kruh (gluten), čokoladne palačinke (gluten, jajca, mleko, lešniki, soja), voda.

Sveže mešano sadje, eko kifeljc (gluten).

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

(Skupno 2.802 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost