Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za junij 2020

JEDILNIK ZA ŠOLO – JUNIJ 2020

 

DATUM MALICA 1. r MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 6.

ponedeljek

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač grozdni sok. Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač grozdni sok. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Jabolko, polnozrnati prepečenec (gluten, soja).

2. 6.

Torek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, kumare, sadni čaj. Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, kumare, voda.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), redek sok.

 

Bio koruzna bombeta (gluten), marelica.

3. 6.

sreda

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj, banana. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), mlečni namaz (mleko), paprika, voda. Korenčkova juha (gluten), fuži s kuhanim prštom in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).

4. 6.

četrtek

ŠS češnje

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, redek sok. Bio breskov jogurt (mleko).

5. 6.

petek

ŠS eko mleko (mleko)

Buhtelj z marmelado (mleko, jajca, soja, gluten), čaj. Buhtelj z marmelado (mleko, jajca, soja, gluten), čaj. Brokolijeva juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

8. 6.

ponedeljek

ŠS eko mleko (mleko)

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), jabolko, čaj. Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), jabolko, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

9. 6.

torek

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, korenje, čaj. Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, korenje, voda. Lečina krem juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), redek sok. Nektarina, crispy kruhki.

10. 6.

sreda

Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Kumarična kremna juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, mešanica žit, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

11. 6.

Četrtek

ŠS marelice

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Grahova juha z rižem (gluten, mleko), metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), paradižnikova solata s papriko in čebulo, redek sok. Rženi kruh (gluten), jabolko.

12. 6.

Petek

Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnemu olju (ribe), redkvice, čaj. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, čaj. Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.

15. 6.

Ponedeljek

Črni kruh (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj. Črni kruh (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), voda. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), nektarina.

16. 6.

torek

ŠS nektarine

Mlečni riž na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Mlečni riž na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zmrznjen jogurt (mleko), voda. Grisini (gluten, mleko), jabolko.

17. 6.

Sreda

Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), eko korenje, čaj. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), eko korenje, čaj. Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda. Banana.

18. 6.

četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), sadni čaj, banana. Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), čaj. Bučna juha (gluten, mleko),  polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s kalčki, redek sok. Mešano sveže sadje.

19. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), marelica, čaj. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), marelica, voda. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.
 

22. 6.

ponedeljek

 

Pirina blazinica s sadnim nadevom (gluten, jajca, mleko), čaj, hruška. Blazinica s sadnim nadevom (gluten, jajca, mleko), čaj, hruška.

Špargljeva juha (gluten, mleko), domači čevapčiči (gluten, mleko), ajdova kaša s porom, kumarična solata, voda.

 

Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

23. 6.

torek

ŠS eko paprika

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), voda. Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Nektarina, prepečenec (gluten).

24. 6.

sreda

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), čaj. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), čaj. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati (SO2), voda. Crispy kruhki, 100% jabolčni sok.

 

POLETNE POČITNICE 🙂

 

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – JUNIJ 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 6.

ponedeljek

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač grozdni sok. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Jabolko, polnozrnati preprečenec (gluten, soja).

2. 6.

Torek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, kumare, sadni čaj. Sveže sadje.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), redek sok.

 

Bio koruzna bombeta (gluten), marelica.

3. 6.

sreda

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Sveže sadje Korenčkova juha (gluten), fuži s kuhanim prštom in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).

4. 6.

četrtek

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Zelenjavni krožnik. File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, redek sok. Bio breskov jogurt (mleko).

5. 6.

petek

Buhtelj z marmelado (mleko, jajca, soja, gluten), čaj. Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

8. 6.

ponedeljek

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam).

9. 6.

torek

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, korenje, čaj. Sveže sadje. Lečina krem juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), redek sok. Nektarina, crispy kruhki.

10. 6.

sreda

Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Sveže sadje Kumarična kremna juha (gluten, mleko), pečen piščančji file, mešanica žit, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

11. 6.

četrtek

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), paradižnikova solata s papriko in čebulo, redek sok. Črni kruh (gluten), jabolko.

12. 6.

petek

Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), rdeča pesa v solati, voda. Mešano sveže sadje.

15. 6.

ponedeljek

Črni kruh (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), nektarina.

16. 6

torek

Mlečni riž na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zmrznjen jogurt (mleko), voda. Grisini (gluten, mleko), jabolko.

17. 6.

sreda

Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), eko korenje, čaj.

 

Sveže sadje Cvetačna juha (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda. Banana.

18. 6.

četrtek

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko),  polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s kalčki, redek sok. Mešano sveže sadje.

19. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda.

Mešano suho sadje

(SO2), 100% pomarančni sok.

22. 6.

ponedeljek

Pirina blazinica s sadnim nadevom (gluten, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), domači čevapčiči (gluten, mleko), ajdova kaša s porom, kumarična solata, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

23. 6.

torek

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Nektarina, prepečenec (gluten).

24. 6.

sreda

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati (SO2), voda. Crispy kruhki, 100% jabolčni sok.

25. 6.

četrtek

 

DAN DRŽAVNOSTI

 

26. 6.

petek

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja).

 

 

Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), popečen mladi krompir s peteršiljem, telečji trakci v smetanovi omaki (mleko, gluten), zelena solata, voda. Mešana sveža zelenjava, črni kruh (gluten).

29. 6.

ponedeljek

Kus kus na mleku (mleko, gluten), cimetov posip, rozine (SO2). Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), polnozrnati peresniki s tunino omako (mleko, gluten, ribe) in ribanim sirom (mleko), paradižnikova solata s papriko, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (mleko, gluten, sezam).

30. 6.

torek

Mešani kruh (gluten), sir (mleko), korenje, čaj. Sveže sadje. Enolončnica z eko piščancem in bulgurjem (gluten), carski praženec (gluten, mleko, jajca), melona, redek sok. Grisini (gluten, mleko), mleko (mleko).

1. 7.

sreda

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, kumare, čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Skuta s sadjem (mleko).

2. 7.

četrtek

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha (gluten), puran v čebulni omaki (gluten), koruzni svaljki (gluten, SO2, jajca), zeljnata solata s čičeriko, redek sok. Mešani kruh (gluten), lubenica.

3. 7.

petek

Makova štručka (mleko, gluten), eko paradižnik, čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

(Skupno 408 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost