ZDRAVA PREHRANA IN ŠKRAT BROKOLINO


Leta 2010 smo na OŠ Stražišče Kranj začeli izvajati interni projekt Zdrava prehrana in škrat Brokolino. Namen projekta je dodatno  izobraževanje in ozaveščanje otrok o pomenu zdrave prehrane za zdravje posameznika. Nosilka projekta je organizatorka šolske prehrane, ki tudi skrbi za čim bolj uravnoteženo in zdravo prehrano otrok na naši šoli in oddelkih vrtca. V času šolanja je realiziranih do 11 ur pouka o zdravi prehrani. Izbira tem in izvedba predavanj in delavnic je prilagojena starosti otrok in aktualni prehranski problematiki v določeni starostni skupini.

1. razred; Škrat Brokolino; zgodba, prehranska piramida + delavnica 2 uri

2. razred; Robot Robi in kultura prehranjevanja 1 ura

3. razred; Hiša iz lego kock – pomen hranilnih snovi za človeka 1 ura

4. razred; Aditivi v prehrani  + PREHRANSKI SEMAFOR – zdrava izbira 1 ura

5. razred; Zdrava in lepa rojstnodnevna zabava – praktična vaja 2 uri

6. razred; Prehrana za mladostnike 1 ura

7. razred; Motnje hranjenja 1 ura

8. razred; Posledice nezdrave prehrane 1 ura

9. razred; Spreminjanje potreb človeka po hranilnih snoveh glede na starost, spol in telesno aktivnost  1 ura

Pouk  se izvaja v času razrednih ur, 1 do 2 uri letno za posamezni oddelek. Letos zaključujemo sedmi  krog izobraževanj in odzivi otrok so zelo pozitivni, zato bomo s tovrstnimi izobraževanji nadaljevali tudi v prihodnje.

Poročilo pripravila mag. Mojca Bukovnik,

organizatorka šolske prehrane

(Skupno 449 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost