Skoči na glavno vsebino

ZDRAVA PREHRANA IN ŠKRAT BROKOLINO


Leta 2010 smo na OŠ Stražišče Kranj začeli izvajati interni projekt Zdrava prehrana in škrat Brokolino. Namen projekta je dodatno  izobraževanje in ozaveščanje otrok o pomenu zdrave prehrane za zdravje posameznika. Nosilka projekta je organizatorka šolske prehrane, ki tudi skrbi za čim bolj uravnoteženo in zdravo prehrano otrok na naši šoli in oddelkih vrtca. V času šolanja je realiziranih do 11 ur pouka o zdravi prehrani. Izbira tem in izvedba predavanj in delavnic je prilagojena starosti otrok in aktualni prehranski problematiki v določeni starostni skupini.

1. razred; Škrat Brokolino; zgodba, prehranska piramida + delavnica 2 uri

2. razred; Robot Robi in kultura prehranjevanja 1 ura

3. razred; Hiša iz lego kock – pomen hranilnih snovi za človeka 1 ura

4. razred; Aditivi v prehrani  + PREHRANSKI SEMAFOR – zdrava izbira 1 ura

5. razred; Zdrava in lepa rojstnodnevna zabava – praktična vaja 2 uri

6. razred; Prehrana za mladostnike 1 ura

7. razred; Motnje hranjenja 1 ura

8. razred; Posledice nezdrave prehrane 1 ura

9. razred; Spreminjanje potreb človeka po hranilnih snoveh glede na starost, spol in telesno aktivnost  1 ura

Pouk  se izvaja v času razrednih ur, 1 do 2 uri letno za posamezni oddelek. Letos zaključujemo sedmi  krog izobraževanj in odzivi otrok so zelo pozitivni, zato bomo s tovrstnimi izobraževanji nadaljevali tudi v prihodnje.

Poročilo pripravila mag. Mojca Bukovnik,

organizatorka šolske prehrane

(Skupno 498 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost