Varno v prometu

Otroci so na poti v šolo in domov dnevno izpostavljeni številnim nevarnostim, ki prežijo nanje v prometu.

Kaj lahko učitelji in starši naredite za večjo varnost otrok?

Starši!

• Te in prihodnje dni čim več časa namenite prometno-varnostni vzgoji otrok!
  • Preverite, kaj vaši otroci znajo in zmorejo, ne le na šolski poti, ampak tudi na sprehodu, na kolesu ali v avtomobilu.
  • Učenci 1. razreda devetletke smejo priti v šolo le v spremstvu polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci od 10 let, če to dovolijo starši.
  • Pri tem ne pozabite, da z lastnim ravnanjem dajete zgled svojim otrokom!
  • Pri prevozu otroke dosledno zavarujte z varnostnimi pasovi oziroma jih prevažajte zavarovane v ustreznih sedežih. Tudi sami se vedno pripnite.

Vozniki!

• Kot udeleženci v prometu bodite na otroke in njihovo nepredvidljivost še posebej pozorni!
  • Temu prilagodite tudi način svoje vožnje.
  • Še posebej bodite pozorni v bližini vrtcev in šol ter krajev, kjer se morda otroci igrajo (npr. na ulicah, na parkiriščih …).