Poročilo projekta: “Razvijamo medkulturnost kot novo obliko sodelovanja” – Izboljšanje usposobljenosti strokovnih delavcev za uspešnejše vključevanje učencev in dijakov priseljencev v vzgojo in izobraževanje

Projekt Razvijamo medkulturnost kot novo obliko sobivanja bo potekal od 1. 11. 2013 do 31. 8. 2015.

Razdeljen je na dva programska dela:

– profesionalno usposabljanje multiplikatorjev za izvajanje programa »Uspešno vključevanje otrok priseljencev v vzgojo in izobraževanje«;

– izvajanje programa »Uspešno vključevanje otrok priseljencev v vzgojo in izobraževanje

Administrativno koordinacijo projekta je prevzel ISA institut, strokovno pa Osnovna šola Koper. V konzorcij je vključenih 13 osnovnih šol po Sloveniji, ki imajo zaposlene multiplikatorje, v mrežo sodelujočih pa še 52 osnovnih in srednjih šol.

Konzorcijska šola za gorenjsko regijo je Osnovna šola Matije Čopa Kranj, v mrežo pa je vključenih še 5 šol: Osnovna šola Franceta Prešerna Kranj, Osnovna šola Jakoba Aljaža Kranj, Osnovna šola Orehek Kranj, Osnovna šola Staneta Žagarja Kranj in Osnovna šola Stražišče Kranj.

Program UVOP zajema:

– neposredno izvajanje aktivnosti z otroki priseljenci in njihovimi starši;

– usposabljanje strokovnih delavcev VIZ.

Vsebinska struktura programa UVOP

a)        Neposredno izvajanje aktivnosti z otroki priseljenci in njihovimi starši

• učenje slovenščine kot drugega jezika (uvajalnica v zadnjem tednu avgusta in nadaljevalnica med šolskim letom)
  • učna pomoč