Skoči na glavno vsebino

Naši mali novinarji

Danes, v četrtek 5. 12., smo učenci novinarskega krožka dobili zgodnje Miklavževo darilo. Učenci izbirnega predmeta Verstva in etika 2 so nas povabili na igrico Parabola o zlatem prstanu. Igrali so Nejc Žumer, Lovro Oražem, 8. a, Ema Jelenc, Matic Katrašnik, Ana Bertoncelj, Andrej Rihteršič, Zala Maren, 8. c, Blaž Benedik, 9. a, pod mentorstvom Alenke Rus.

Oče je imel le en prstan s čudežnimi močmi, obljubil pa ga je trem sinovom, ker jih je imel enako rad. Na koncu se je iz težave izvlekel tako, da je dal narediti še dva prstana. Na žalost so se sinovi po očetovi smrti sprli. Nauk te zgodbe je, da ne smemo delati obljub, če jih ne moremo izpolniti.

To si velja zapomniti še posebej decembra, ko si izmenjujemo darila in dajemo novoletne obljube.

Igrica je bila nam novinarjem zelo všeč, igralcem želimo čim več podobnih doživetij.

Za šolske novinarje zapisala Maša Košir, 8. a

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost